Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá úponka Pavinč zelený 80 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
20 €
Dnes len
11,90 € s DPH
9,92 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Pavinič alebo staršie Divý vinič alebo ľudovo Divé hrozno je rod rastlín z čeľade Viničovité.

Pavinič je drevina, Liana šplhajúca sa po stromoch či stenách. Listy sú jednoduché alebo dlaňovito zložené. Na šplhanie majú vytvorené úponky, ktoré sú väčšinou zakončené prísavnými doštičkami. Kvety sú usporiadané do súkvetia, ktorým je vrcholík či vrcholičnatá metlina, vyrastajúca z pazuchy listu, proti listu alebo na konci letorastu. Kvety sú obojpohlavné, niekedy aj samčie, 5-početné, kališných lístkov, korunných lístkov a tyčiniek je 5, semenník je dvojpúzdrový, zrastený so žľaznatým terčom. Plodom je bobuľa. Je to skromná popínavá rastlina, ktorej listy sa na jeseň vyfarbia do všetkých tónov červenej a žltej. Úponkovité prísavníky počas roka nenápadne naťahujú svoje výhonky po celej záhrade. Až na jeseň sa Pavinič prebudí do plnej krásy. Vďaka svojim príchytávajúcim doštičkám sa často vyšplhá vysoko na kolmé steny murovaných plotov a budov.

Výskyt

Je rozšírený v Severnej Amerike a vo východnej Ázii. Inde, napr. v Európe, sa len vysádza ako okrasná Liana. Dovezený bol predovšetkým ako okrasná rastlina, ktorá sa používa na ozelenenie múrov, pergol (na vytvorenie zelených stien).

Nemá zvýšené nároky na pôdu a vlhkosť v pôde. Nájdeme ho v okolí sídel, ale aj popri vodných tokoch v lužných lesoch, kde sa ako Liana šplhá až do korún stromov a obrastá ich. Šíri sa vegetatívne, lebo dokáže dobre zakoreňovať z výhonkov, keď sa stonka plazí po povrchu pôdy. Ďalším spôsobom je aj generatívne šírenie semenami, ktoré roznášajú vtáky požierajúce plody Paviniča.V súčasnosti na vyskytuje viac-menej na celom Slovensku, pretože sa bežne sadí v záhradách a parkoch, odkiaľ prerastá aj mimo udržiavané časti a na voľné priestranstvá.

Parametre

Naša umelá úponka Pavinič zelený je dlhá 80 cm. Má jednu plastovú stonku, na ktorej sa nachádza 178 umelých prírodne zelených listov, v rôznych odtieňoch a taktiež veľkostiach, ktoré sú na dotyk, ale aj na pohľad ako živé. Dodávame ho bez kvetináča so zapichovacou stonkou, vďaka čomu sa dá ľahko zapracovať do aranžmánu či dekorácie. 

Umiestnenie

Ak potrebujete oživiť alebo zútulniť priestor vo vašom interiéri, umiestnenie zelenej rastliny je mimoriadne vhodná voľba všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu, alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať. 

Pavinič zelený je určený do interiéru. Vo väčších kúpeľniach vynikne aj na vani, prípadne na umývadle so širšími okrajmi. Taktiež je ideálnym doplnkom do jedálne, zimnej záhrady, kuchyne, ale aj do obývacej izby, kde môže byť atraktívnou zelenou dekoráciou na oživenie priestoru.

Kombinácie

Pavinič môžete umiestniť napríklad do pekného dekoratívneho kvetináča, alebo aj vázy podľa vášho výberu. Ak preferujete hustejší porast, odporúčame vám zakúpiť viac kusov týchto úponiek a ich spojením dosiahnete prekrásnu bohatú kyticu. Pôsobivé sú jednotlivé rastliny, rovnako aj menšie skupinky, vytvorené z niekoľkých rovnakých jedincov. Dekoratívne kvetináče si môžete zakúpiť na našej internetovej stránke.


 

Parametre

Kód produktu 20240
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Dĺžka 80 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 10 cm
Výška listu 10 cm
Šírka listu 9 cm
Počet listov 178 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!