Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá girlanda Pavinič 190 cm

Zľava
38 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
7,39 € s DPH
6,16 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Pavinič, alebo staršie Divý vinič alebo ľudovo Divé hrozno je drevina, Liana šplhajúca sa po stromoch či stenách. Listy sú jednoduché, alebo dlaňovito zložene. Na šplhanie majú vytvorené úponky, ktoré sú väčšinou zakončené prísavnými doštičkami. Kvety sú usporiadané do súkvetia, ktorým je vrcholík, či vrcholičnatá metlina vyrastajúca z pazuchy listu, proti listu alebo na konci letorastu. Kvety sú obojpohlavné, niekedy aj samčie, 5-početné. Kališných lístkov, korunných lístkov a tyčiniek je 5, semenník je dvojpúzdrový, zrastený so žľaznatým terčom. Plodom je bobuľa.

Výskyt

Je rozšírený v Severnej Amerike a vo východnej Ázii. Inde, napr. v Európe, sa len vysádza ako okrasná Liana. Keďže tento Pavinič je veľmi dobre prispôsobivý, bez problémov sa mu darí aj v tunajších podmienkach. Pavinič je často využívaný na zakrytie, prípadne zámerné zvýraznenie vonkajších múrov.

Parametre

Naša umelá girlanda Pavinič má dĺžku 190 cm. Materiál stonky tejto umelej girlandy je z plastu, rovnako aj listy, ktoré sú v prírodných farbách jesene t.j. v červeno-žltej kombinácií, s výrazným žilkovaním. Na dotyk tieto listy pôsobia ako živé a ich počet je 113 kusov.

Umiestnenie

Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou jesennou atmosférou. Je ideálnou voľbou pre akúkoľvek jesennú výzdobu, či už girlandu využijete na zavesenie, alebo ju zakomponujete do pekných jesenných dekorácií ako sú rôzne jesenné vence, ikebany, alebo sa ju rozhodnete len voľne umiestniť na parapetnú dosku, alebo okolo krbu. Alebo nechajte túto krásnu girlandu len tak visieť zo stropu, získate veľmi vzdušné oddelenie priestoru. Voľbu ale necháme len na vás. 

Kombinácie

Ak sa rozhodnete použiť umelú girlandu Pavinič do aranžmánu na stôl, aj v inom ročnom období ako je jeseň, odporúčame ju kombinovať s našimi bielymi kvetmi, ako sú napríklad Ruža, Orchidea, alebo Ľalia. Získate jemnú a elegantnú dekoráciu, ktorá rozhodne zjemní váš interiér. Takáto ozdoba je veľmi vhodná napríklad aj na svadobný stôl. Pre docielenie bohatšieho objemu vám odporúčame spojiť viac kusov týchto girlánd.

Parametre

Kód produktu 20215
Určenie interiér
Dĺžka 190 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 180 cm
Počet vetiev 1 ks
Výška listu 11 cm
Šírka listu 9 cm
Počet listov 113 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu červená, žltá
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!