Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá girlanda Potosovec 190 cm

Zľava
38 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
7,49 € s DPH
6,24 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Rod Potosovec zahŕňa hneď niekoľko desiatok druhov rastlín, ktoré patria do čeľade Áronovité. 

Potosovec patrí medzi najbežnejšie pestované izbové rastliny. Listy môžu dorásť až do veľkosti 15 cm, sú kožovité a majú srdcovitý tvar. Je to ťahavá alebo popínavá trvalka. Na stonke v pazuchách listov vytvára Potosovec vzdušné korene, hlavne vo vlhkejšom prostredí. Rád sa ovíja okolo opory, na ktorú sa prichytáva pomocou týchto koreňov. V prirodzených podmienkach tvorí Potosovec podrast drevinám. Vzdušnými koreňmi sa prichytáva o kmene stromov a šplhá sa po nich vyššie. Rastie rýchlo a je veľmi životaschopný. Zaujímavou a prospešnou vlastnosťou tejto rastliny je, že čistí vzduch od škodlivín a aj napriek tomu je jedovatý. 

Výskyt

Potosovec je popínavá, rýchlorastúca rastlinka pôvodom z Indonézie. U nás ju poznáte aj pod menom "divný Janko" alebo "divý Janko". Našli by ste ho na viacerých miestach sveta. Napríklad v Juhovýchodnej Ázii, Indonézii a na Šalamúnových ostrovoch. V tropických dažďových pralesoch ide o prekrásnu rastlinu, ktorá sa s obľubou popína po stromoch, neraz do závratnej výšky.

Parametre

Naša umelá girlanda Potosovec ma dĺžku 190 cm. Na jednej stonke vyrobenej z plastu je až 175 kusov krásnych tmavozelených listov, s výrazným svetlým žilkovaním. Na dotyk sú listy veľmi jemné, aj keď na ich výrobu bol použitý plast. Pôsobia veľmi prirodzeným, realistickým vzhľadom.

Umiestnenie

Rastlina môže byť skvelou súčasťou moderného bytu, hoci sa skôr spája s tradičným interiérom. Potosovec sa uplatní v menšom aj väčšom interiéri, v obývacej izbe alebo jedálni. Potosovec môžete využiť aj na rozdelenie priestoru, či už vo forme netradičných závesov alebo zelených stien, ktoré nádherne zútulnia priestor a prinesú vám do vášho obydlia krásu prírodnej zelene v priebehu niekoľkých chvíľ. 

Kombinácie

Ideálne je si z rastlín vytvoriť skupinku zloženú z viacerých atraktívnych druhov či kultivarov. Alebo len z niekoľkých kusov jedného druhu, či kultivaru. My môžeme odporučiť kombinovať ho s inými úponkami ako je napríklad Brečtan, či Pavinič, ktoré taktiež nájdete v našej širokej internetovej ponuke.


 

Parametre

Kód produktu 20207
Určenie interiér
Dĺžka 190 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 182 cm
Materiál vetvy plast
Šírka listu 8 cm
Dĺžka listu 11 cm
Počet listov 175 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 8 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!