Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá girlanda Brečtan zelená 190 cm

Zľava
19 %
Pôvodne
11 €
Dnes len
8,89 € s DPH
7,41 € bez DPH
1 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Brečtan je stále zelená popínavá rastlina, ktorá postupom času drevnatie. Je to rastlina typická pre lesný porast. Uprednostňuje skôr polotieň až tieň. Brečtanom sa dobre darí vo vlhšej pôde bohatej na humus. Patrí medzi mimoriadne nenáročné a zároveň odolné rastliny. Na zimu nezhadzuje listy. Často preto býva súčasťou jesenných a vianočných dekorácií. Brečtan veľmi dobre znáša rez a tvarovanie. Niekoľko rokov po výsadbe začne Brečtan rásť rýchlejšie. Preto je potrebné použiť intenzívny strih spolu s jemným, udržiavacím strihom. Môže sa rozmnožovať počas celého roka. Možností využitia Brečtanu v záhrade je viacero. Zvyčajne sa používa na skrášlenie plotov, altánkov, pergol alebo iných plôch v záhrade.

Výskyt

Brečtan je jedinou popínavou rastlinou, ktorá má svoj domov v strednej Európe. Celkovo rastie v Európe na severe po juh Škandinávie, na východe po Pobaltie a Ukrajinu, na juhu nechýba v Grécku, na Kréte, v Moldavsku a tiež v maďarských nížinách, ďalej rastie v Malej Ázii, na Kaukaze, v Arménsku, na severe Iránu, v Libanone, v Izraeli. Rastie v listnatých a zmiešaných lesoch, na skalách, sutinách, zrúcaninách, v krovinách, na pôdach humóznych, výživných, mierne kyslých až neutrálnych. Často je pestovaný v záhradách, parkoch, cintorínoch a podobne, kde je ako trvalo zelená rastlina vhodná na krytie múrov a oplotení. U nás je dosť hojný, miestami však chýba, so stúpajúcou nadmorskou výškou početnosť výskytu klesá.

Parametre

Umelá girlanda Brečtan zelená je dlhá 190 cm. Jej stonka je zelenej farby a je vyrobená z kvalitného plastového materiálu. Stonka obsahuje aj 113 listov vyrobených z plastu, no na dotyk sú ako živé a to pomáha dotvoriť naozaj realistický efekt celej girlandy. Tieto listy sú tmavo zelenej farby, v kombinácii so svetlo zelenou pre ešte realistickejší nádych.

Umiestnenie

Naša girlanda Brečtan je určená do interiéru. Dá sa veľmi pekne umiestniť na poličku a tak krásne vyplniť prázdny priestor, no taktiež si ju viete zavesiť na strop vo vašej napríklad zimnej záhrade. Vzhľadom nato, že nemá ochranu proti UV žiareniu, nemala by byť vystavená priamemu slnku. Je to vhodná náhrada za živú rastlinu, keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti.

Kombinácie

Umelá girlanda Brečtan vzhľadom nato, že ide o plazivú rastlinu, dá sa veľmi pekne kombinovať s rôznymi úponkami Brečtanu, no kľudne aj s vetvami z našej ponuky. Jej využitie určite oceníte na dotvorenie akéhokoľvek aranžmánu. Taktiež sa nemusíte báť túto girlandu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Na našej stránke si taktiež viete vybrať ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov girlandy Brečtanu. Vytvoríte si tak naozaj úchvatnú napríklad jesennú výzdobu na váš stôl, či poličku.

Parametre

Kód produktu 20201
Určenie interiér
Dĺžka 190 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 12 cm
Šírka listu 9 cm
Počet listov 113 ks
Materiál listu plast
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!