Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá girlanda Kaládium biela 190 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
7,19 € s DPH
5,99 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 21. júna
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 21. júna
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Kaládium je rod kvitnúcich rastlín v rodine Araceae. Často sú známe pod spoločným názvom ucho slona, srdce Ježiša, či anjelské krídla. Existuje viac ako 1 000 pomenovaných kultivarov z pôvodnej juhoamerickej rastliny. Niekoľko druhov sa pestuje ako okrasné rastliny kvôli veľkým listom v tvare šípu, ktoré sú označené rôznym vzorom v bielej, ružovej a červenej farbe  Počas vegetačného obdobia vyžadujú mierne zalievanie (vlhké, nie premokrené). Väčšina odrôd uprednostňuje čiastočný až úplný tieň, aj keď sa v súčasnosti kultivujú odrody odolné voči slnku. V posledných rokoch je šľachtením dostupných mnoho nových odrôd, ktoré sú v súčasnosti do značnej miery odolné voči chorobám. Dve najrozšírenejšie formy sa nazývajú „ozdobné listy“ a „kopijovité“. Prvý z nich je bežnejším javom a je tradičným kultivačným Kaládiom; listy sú viac v tvare srdca. Ten má viac kopijovitých listov. Väčšina kultivovaných Caladium dorastá do asi 60 cm vysokých a 60 cm širokých, aj keď sa v súčasnosti kultivujú trpasličie odrody. Všetky časti rastliny sú jedovaté . Nemali by sa požívať a môžu dráždiť citlivú pokožku.

Výskyt

Kaládium je dekoratívna rastlina, pôvodom z tropických oblastí Ameriky. Približne 98% všetkých Kaládií pochádza z Lake Placid na Floride v USA. V Európe sa pestujú od konca 18. storočia. 

Parametre

Naša krásna umelá girlanda Kaládium je 190 cm dlhá. Tentokrát ide o listy bielej farby s výrazným zeleným žilkovaním. Na jednej plastovej stonke sa nachádza 113 týchto listov, ktoré sú síce vyrobené z kvalitného plastu, ale pôsobia veľmi realistickým dojmom aj vďaka kombinácii svetlo a tmavo zelených odtienov. Zároveň sa môžu sa pýšiť svojou skutočne prekrásnou a výraznou listovou kresbou. Na dotyk sú na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Naše umelé Kaládium dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Výborne vyplní „hluchý“ priestor. Z viacerých kusov vytvoríte nádhernú reťaz. Dajte ich nad dvere, okolo okien, zábradlia schodiska, alebo ich natiahnite cez miestnosť. Je veľmi vhodná na vyplnenie rôznych ikebán na stôl, alebo na komodu. Môžete ju kľudne umiestniť do závesného kvetináča a tak vytvoriť zaujímavú dekoráciu na netradičných miestach, napríklad nad gauč v obývačke. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak svojou nádhernou štruktúrou príjemne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť.

Kombinácia

Túto našu umelú girlandu môžete kombinovať s akoukoľvek rastlinou, prípadne s iným druhom girlandy podľa vášho vkusu. Taktiež sa nemusíte báť túto girlandu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi girlandami. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov tejto girlandy, alebo nechajte túto krásnu girlandu len tak visieť zo stropu, získate veľmi vzdušné oddelenie priestoru.

Parametre

Kód produktu 20219
Určenie interiér
Dĺžka 190 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 10 cm
Šírka listu 7 cm
Počet listov 113 ks
Materiál listu plast
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!