Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá girlanda červený Javor 190 cm

Zľava
38 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
7,49 € s DPH
6,24 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 17. apríla
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 17. apríla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Červený javor je to opadavý strom, niekedy s viacerými kmeňmi, dorastajúci 5-10 m (niekedy až 15 m) výšky. Kmeň býva silný až do 40 cm v priemere. Kôra je v mladosti hladká, hrubá a šupinatá na starých stromoch. Listy sú okrúhle, 7-15 cm v priemere 9-13 cm na dĺžku, zúbkované, lalôčiky hlboké takmer do polovice listov. Listy sú na rube spočiatku bielo ochlpené. Na jeseň sú listy sfarbené žiarivo oranžovo až tmavo červeno. Kvitne v apríli až máji, najskôr vo veku 10 rokov, ale niekedy aj neskôr. Kvety sú veľké 1 cm v priemere, tmavo purpurovo červené s piatimi kalichmi a okvetnými lístkami. Kvety vyrastajú po 10-15 v spoločnom  kvetenstve, chochola. 

Výskyt

Červený Javor japonský prirodzene rastie v Japonsku, na ostrovoch Honšú, Hokkaidó, Kjúšú, a tiež v Južnej Kórei. Je často pestovaný ako ozdobná rastlina v teplých regiónoch Európy, Severnej Ameriky. Je pestovaný ako prízemná kríkovitá forma s mnohými kmeňmi. Bolo vyšľachtené množstvo kultivarov s rôznymi farbami a tvarmi listov. Pretože bolo vyšľachtené mnoho kultivarov s pomocou kríženia viacerých pôvodných druhov, je ťažké určiť pôvodný druh.

Parametre

Naša girlanda červený Javor, je dlhá 190 cm. Má jednu zelenú plastovú stonku. Na tejto stonke sa nachádzajú výrazné listy, ktoré sú vyrobené z plastu v nádhernej červenej farbe, no dotvárajú ich žlté škvrny, čo vytvára veľmi pekný, prirodzený kontrast. Na dotyk pôsobia ako živé.

Umiestnenie

Táto girlanda je určená do interiéru, vhodná ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živý Javor nemal dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Osvieži svojou prirodzenou krásou zaručene každý priestor. Je veľmi výrazným doplnkom jesennej výzdoby v každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou pohodou. Zaručene vám svojim vzhľadom prinesie trochu Ázie aj ku vám domov.

Kombinácie

Umelá girlanda červeného Javora vzhľadom na to, že ide o plazivú rastlinu, dá sa veľmi pekne kombinovať s rôznymi vetvami, no kľudne aj s inými druhmi girlánd z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto girlandu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Veľmi jej sekne kombinácia so žltými kvietkami. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov tohto Javora. Táto girlanda sa perfektne hodí do vašej jesennej dekorácie.

Parametre

Kód produktu 20221
Určenie interiér
Dĺžka 190 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 180 cm
Počet vetiev 1 ks
Výška listu 12 cm
Šírka listu 10 cm
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu červená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!