Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá girlanda Taro Araceae zelená 190 cm

Zľava
19 %
Pôvodne
11 €
Dnes len
8,89 € s DPH
7,41 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pondelok 27. marca
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pondelok 27. marca
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Taro, u nás poznáme pod názvom Alokázia. Alokázia je rod listnatých rizomatóznych alebo hľuzovitých trvalých kvitnúcich rastlín z čeľade Araceae. Je to hľuznatá bylinná, listnatá rastlina s pekne tvarovaným vzrastom. Je vhodná na pestovanie ako izbová kvetina. Alokázia je dekoratívna, večne zelená rastlina s veľkými, šípovitými listami na veľkých stopkách. Veľkú dekoratívnosť prepožičiavajú listom hrubé žilky z oboch strán. Alokázia je mohutná rastlina s veľkými koreňmi. Stonka niekedy dosahuje 2 metrov, stopky 1 metra dĺžky. Listy majú vajcovito-srdcovitý tvar a sú veľmi veľké, dosahujú dĺžku 30 cm, šírky 40 cm. Má mimoriadne veľké zelené listy šípovitého tvaru s výraznou žilnatinou. Alokázia je teplomilná rastlina.

Výskyt

Pochádza výlučne z trópov a subtrópov Starého sveta. Areál rozšírenia siaha od Indie cez južnú Čínu, Indočínu a juhovýchodnej Ázii po Austrálii a Oceánii. Niektoré druhy sú pestované v trópoch celého sveta. Alokázia najčastejšie rastie v podraste vlhkých tropických a subtropických lesov. Vyhľadávajú skôr rozvoľnené porasty a často rastú pozdĺž vodných tokov v polotieni.

Parametre

Naša umelá girlanda Taro je dlhá 190 cm, na jednej stonke vyrobenej z plastu je až 113 ks krásnych zelených listov, s kontrastnou svetlozelenou kresbou smerom k stredu listu. Na dotyk sú listy veľmi jemné, aj keď na ich výrobu bol použitý plast, pôsobia veľmi prirodzene a realisticky, na dotyk ako aj na pohľad ako živé.

Umiestnenie

Táto girlanda je určená do interiéru, vhodná ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živá rastlinka nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Osvieži svojou prirodzenou krásou zaručene každý priestor. Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou pohodou. Je veľmi vhodná na vyplnenie rôznych ikebán na stôl, alebo na komodu. 

Kombinácie

Umelá girlanda Taro sa dá veľmi pekne kombinovať s rôznymi vetvami, no kľudne aj s inými druhmi girlánd z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto girlandu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Pre bohatší objem zvoľte napríklad viac kusov tejto girlandy a nechajte tieto krásne girlandy len tak visieť zo stropu, získate veľmi vzdušné oddelenie priestoru.

Parametre

Kód produktu 20218
Určenie interiér
Dĺžka 190 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 190 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Šírka listu 8 cm
Dĺžka listu 10 cm
Počet listov 113 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba listu zelená, biela
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!