Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá girlanda Brečtan bielo-zelená 190 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
7,19 € s DPH
5,99 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 27. februára
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 27. februára
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Brečtan je stále zelená popínavá rastlina, ktorá postupom času drevnatie. Je to rastlina typická pre lesný porast. Uprednostňuje skôr polotieň až tieň. Brečtanom sa dobre darí vo vlhšej pôde bohatej na humus. Patrí medzi mimoriadne nenáročné a zároveň odolné rastliny. Na zimu nezhadzuje listy. Často preto býva súčasťou jesenných a vianočných dekorácií. Brečtan veľmi dobre znáša rez a tvarovanie. Niekoľko rokov po výsadbe začne Brečtan rásť rýchlejšie. Preto je potrebné použiť intenzívny výchovný strih spolu s jemným, udržiavacím strihom. Ak chcete Brečtan rozmnožovať, čo je možné počas celého roka, vložte do nádoby s vodou asi 20 cm mladé odrezky. Korienky sa objavia zhruba po 14-tich dňoch. Následne ich treba zasadiť do pôdy. Možností využitia Brečtanu v záhrade je viacero. Zvyčajne sa používa na skrášlenie plotov, altánkov, pergol alebo iných plôch v záhrade.

Výskyt

Brečtan je jedinou popínavou rastlinou, ktorá má svoj domov v strednej Európe. Celkovo rastie v Európe na severe po juh Škandinávie, na východe po Pobaltie a Ukrajinu, na juhu nechýba v Grécku, na Kréte, v Moldavsku a tiež v maďarských nížinách. Rastie v listnatých a zmiešaných lesoch, na skalách, sutinách, zrúcaninách, v krovinách, na pôdach humóznych, výživných, mierne kyslých až neutrálnych. Často je pestovaný v záhradách, parkoch, cintorínoch a podobne, kde je ako trvalo zelená rastlina vhodná na krytie múrov a oplotení. V našom podnebí sa mu taktiež darí, chýba však na miestach, so stúpajúcou nadmorskou výškou.

Parametre

Umelá girlanda Brečtan bielo-zelená je dlhá 190 cm. Jej stonka je zelenej farby a vyrobená z kvalitného plastového materiálu. Stonka obsahuje aj 113 listov vyrobených z plastu, no na dotyk sú ako živé a to pomáha dotvoriť naozaj realistický efekt celej vetvy. Tieto listy sú tmavo zelenej farby, v kombinácii so svetlo zelenými listami. Celú vetvu dotvára občasné kontrastné biele lemovanie. Táto vetva prinesie ku vám domov krásny jesenný nádych.

Umiestnenie

Naša umelá girlanda Brečtan je určená do interiéru. Dá sa veľmi pekne umiestniť na poličku a tak krásne vyplniť prázdny priestor, no taktiež si ju viete zavesiť na strop vo vašej zimnej záhrade. Vzhľadom na to, že nemá ochranu proti UV žiareniu, nemala by byť vystavená priamemu slnku. Je to vhodná náhrada za živú rastlinu keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti.

Kombinácie

Umelá girlanda Brečtan, táto plazivá rastlina sa dá veľmi pekne kombinovať s rôznymi úponkami Brečtanu, no kľudne aj s vetvami z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť girlandu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Obľúbená je aj na dotvorenie rôznych aranžmánov. Na našej stránke si taktiež viete vybrať ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov girlandy Brečtanu. Vytvoríte si tak naozaj úchvatnú jesennú výzdobu na váš stôl, či poličku.

Parametre

Kód produktu 20202
Určenie interiér
Šírka 15 cm
Dĺžka 190 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Šírka listu 10 cm
Dĺžka listu 11 cm
Počet listov 113 ks
Materiál listu plast
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!