Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá girlanda Potosovec pestrý 190 cm

Zľava
23 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
9,19 € s DPH
7,66 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pondelok 27. marca
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pondelok 27. marca
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Rod Potosovec zahŕňa hneď niekoľko desiatok druhov rastlín, ktoré patria do čeľade Áronovité. 

Potosovec patrí medzi najbežnejšie pestované izbové rastliny. Listy môžu dorásť až do veľkosti 15 cm, sú kožovité a majú srdcovitý tvar. Je to ťahavá, alebo popínavá trvalka. Na stonke v pazuchách listov vytvára Potosovec vzdušné korene, hlavne vo vlhkejšom prostredí. Rád sa ovíja okolo opory, na ktorú sa prichytáva pomocou týchto koreňov. V prirodzených podmienkach tvorí Potosovec podrast drevinám. Vzdušnými koreňmi sa prichytáva o kmene stromov a šplhá sa po nich vyššie. Rastie rýchlo a je veľmi životaschopný. Zaujímavou a prospešnou vlastnosťou tejto rastliny je, že čistí vzduch od škodlivín a aj napriek tomu je jedovatý.

Výskyt

Potosovec je popínavá, rýchlorastúca rastlinka, pôvodom z Indonézie. U nás ju poznáte aj pod menom "divný Janko" alebo "divý Janko". Našli by ste ho na viacerých miestach sveta. Napríklad v Juhovýchodnej Ázii, Indonézii a na Šalamúnových ostrovoch. V tropických dažďových pralesoch ide o prekrásnu rastlinu, ktorá sa s obľubou popína po stromoch, neraz do závratnej výšky.

Parametre

Naša umelá girlanda Potosovec pestrý je dlhá 190 cm. Skladá sa z jednej plastovej stonky a 113 umelých listov, ktoré sú na dotyk ako živé. Listy sú prírodnej zelenej farby, ktoré majú veľmi zaujímavú kresbu listov. Obsahuje nádherné rôzne svetlozelené, béžové či žltobiele bodky, škvrny či fliačiky. Girlanda je určená na zavesenie a dodáva sa bez kvetináča.

Umiestnenie 

Táto rastlina môže byť skvelou súčasťou moderného bytu, hoci sa skôr spája s tradičným interiérom. Potosovec sa uplatní v menšom aj väčšom interiéri, v obývacej izbe alebo jedálni. Potosovec môžete využiť aj na rozdelenie priestoru, či už vo forme netradičných závesov alebo zelených stien. Ak máte doma zvieratká, no zároveň túžite mať doma aj Potosovec, odporúčame vám našu umelú verziu, pretože aj malé sústo Potosovca má u domácich zvierat vážnejšie následky: spôsobuje slintanie, dusenie, opuch úst a jazyka, sťažené dýchanie a žalúdočné ťažkosti. Môže viesť aj k zlyhaniu obličiek a následnej smrti. 

Kombinácie

Ideálne je si z rastlín vytvoriť skupinku zloženú z viacerých atraktívnych druhov či kultivarov. Alebo len z niekoľkých kusov jedného druhu, či kultivaru.  My môžeme odporučiť kombinovať ho s inými úponkami ako je napríklad Brečtan, či Pavinič, ktorých dokonalé umelé verzie taktiež nájdete v našej širokej internetovej ponuke.

Parametre

Kód produktu 20208
Určenie interiér
Dĺžka 190 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 10 cm
Šírka listu 8 cm
Počet listov 113 ks
Materiál listu plast
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!