Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá girlanda Kaládium farebná 190 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
7,19 € s DPH
5,99 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 17. apríla
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 17. apríla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Kaládium  je rod kvitnúcich rastlín v rodine Araceae. Často sú známe pod spoločným názvom  ucho slona, srdce Ježišovo, či anjelské krídla. Existuje viac ako 1 000 pomenovaných kultivarov z pôvodnej juhoamerickej rastliny. Niekoľko druhov sa pestuje ako okrasné rastliny kvôli veľkým listom v tvare šípu, ktoré sú označené rôznym vzorom v bielej, ružovej a červenej farbe  Počas vegetačného obdobia vyžadujú mierne zalievanie, vlhké, nie premokrené. Väčšina odrôd uprednostňuje čiastočný až úplný tieň, aj keď sa v súčasnosti kultivujú odrody odolné voči slnku. V posledných rokoch je šľachtením dostupných mnoho nových odrôd, ktoré sú v súčasnosti do značnej miery odolné voči chorobám. Dve najrozšírenejšie formy sa nazývajú „ozdobné listy“ a „kopijovité“. Prvý z nich je bežnejším javom a je tradičným kultivačným Kaládiom, listy sú viac v tvare srdca. Všetky časti rastliny sú jedovaté. Nemali by sa požívať a môžu dráždiť citlivú pokožku.

Výskyt

Kaládium je dekoratívna rastlina, pôvodom z tropických oblastí Ameriky. Je to rod viacerých druhov bylinných rastlín s trvácimi hľuzami pôvodom Brazílie, Guyany a okolitých oblastí, kde žijú na otvorených územiach dažďových pralesov. Približne 98% všetkých Kaládií pochádza z Lake Placid na Floride v USA. V  Európe sa pestujú od konca 18. storočia. 

Parametre

Naša krásna umelá girlanda Kaládium je 190 cm dlhá. Tentokrát ide o listy bielej farby s výrazným zeleným žilkovaním a veľmi kontrastným, červeným sfarbením uprostred listu. Na jednej plastovej stonke sa nachádza 113 listov, ktoré sú síce vyrobené z kvalitného plastu, ale pôsobia veľmi realistickým dojmom, na dotyk sú na nerozoznanie od živých. Vyznačujú sa veľmi krásnou, pestrofarebnou kresbou listov.

Umiestnenie

Naša umelá girlanda Kaládium dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Výborne vyplní „hluchý“ priestor. Z viacerých kusov vytvoríte nádhernú reťaz. Dajte ich nad dvere, okolo okien, zábradlia schodiska, alebo ich natiahnite cez miestnosť. Je veľmi vhodná na vyplnenie rôznych ikebán na stôl, alebo na komodu. Môžete ju kľudne umiestniť do závesného kvetináča a tak vytvoriť zaujímavú dekoráciu na netradičných miestach, napríklad nad gauč v obývačke. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí svojou pestrofarebnosťou najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť.

Kombinácia

Umelú girlandu môžete kombinovať s akoukoľvek rastlinou. Umelá girlanda Kaládium sa dá veľmi pekne kombinovať s rôznymi vetvami, no kľudne aj s inými druhmi girlánd z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto girlandu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Na našej stránke si taktiež viete vybrať ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov tejto girlandy, alebo nechajte túto krásnu girlandu len tak visieť zo stropu, získate veľmi vzdušné oddelenie priestoru.

Parametre

Kód produktu 20220
Určenie interiér
Šírka 15 cm
Dĺžka 190 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Šírka listu 6 cm
Dĺžka listu 10 cm
Počet listov 113 ks
Materiál listu plast
Farba listu zelená, červená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!