Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá úponka Brečtan bielo-zelená 80 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
20 €
Dnes len
11,90 € s DPH
9,92 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 17. apríla
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 17. apríla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Brečtan je stále zelená popínavá rastlina, ktorá postupom času drevnatie. Je to rastlina typická pre lesný porast. Uprednostňuje skôr polotieň až tieň. Brečtanom sa dobre darí vo vlhšej pôde bohatej na humus. Patrí medzi mimoriadne nenáročné a zároveň odolné rastliny. Na zimu nezhadzuje listy. Často preto býva súčasťou jesenných a vianočných dekorácií. Brečtan veľmi dobre znáša rez a tvarovanie. Niekoľko rokov po výsadbe začne Brečtan rásť rýchlejšie. Môže sa rozmnožovať počas celého roka. Ak chcete Brečtan rozmnožovať, vložte do nádoby s vodou asi 20 cm mladé odrezky. Korienky sa objavia zhruba po 14-tich dňoch.  Následne ich treba zasadiť do pôdy. Možností využitia Brečtanu v záhrade je viacero. Zvyčajne sa používa na skrášlenie plotov, altánkov, pergol alebo iných plôch v záhrade.

Výskyt

Brečtan je jedinou popínavou rastlinou, ktorá má svoj domov v strednej Európe. Celkovo rastie v Európe na severe po juh Škandinávie, na východe po Pobaltie a Ukrajinu, na juhu nechýba v Grécku, na Kréte, v Moldavsku a tiež v maďarských nížinách, ďalej rastie v Malej Ázii, na Kaukaze, v Arménsku, na severe Iránu, v Libanone, v Izraeli. Rastie v listnatých a zmiešaných lesoch, na skalách, sutinách, zrúcaninách, v krovinách, na pôdach humóznych, výživných, mierne kyslých až neutrálnych. Často je pestovaný v záhradách, parkoch, cintorínoch a podobne, kde je ako trvalo zelená rastlina vhodná na krytie múrov a oplotení. 

Parametre

Umelá úponka Brečtanu bielo-zelená je dlhá 80 cm. Jej stonka je zelenej farby a vyrobená z kvalitného plastového materiálu. Stonka obsahuje 178 listov vyrobených z plastu, no na dotyk sú ako živé a to pomáha dotvoriť naozaj realistický efekt celej úponky. Tieto listy sú tmavo zelenej farby v kombinácii so svetlo zelenými listami, ktoré sú zaujímavé bielym lemovaním. Obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého ju môžete jednoducho umiestniť kdekoľvek na dodekorovanie vášho interiéru.

Umiestnenie

Naša úponka Brečtanu je určená do interiéru. Dá sa veľmi pekne umiestniť na poličku a tak krásne vyplniť prázdny priestor, no taktiež si ju viete naaranžovať do závesného kvetináča, čím určite neostane bez povšimnutia. Vzhľadom nato, že nemá ochranu proti UV žiareniu, nemala by byť vystavená priamemu slnku. Je to vhodná náhrada za živú rastlinu keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti.

Kombinácie

Umelá úponka Brečtan vzhľadom nato, že ide o visiacu rastlinu, dá sa veľmi pekne kombinovať s rôznymi úponkami Brečtanu, Peperomiou, alebo Paviničom. Spojením viacero druhov týchto visiacich rastlín, umiestnených na stojane, získate nádherný zelený vodopád Taktiež sa nemusíte báť túto úponku kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami, čím jej pridáte na kráse Na našej stránke si taktiež viete vybrať ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov úponky brečtanu.

Parametre

Kód produktu 20230
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 30 cm
Dĺžka 80 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 10 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 65 cm
Materiál vetvy plast
Výška listu 11 cm
Šírka listu 11 cm
Počet listov 178 ks
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
Farba ihličia zelená, biela
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!