Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá úponka Ginko jesenná 80 cm

Zľava
23 %
Pôvodne
18 €
Dnes len
13,90 € s DPH
11,58 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Ginko je strom z čeľade Ginkovité. Jediný súčasný zástupca triedy Gínk. Ginko rastie pomaly do výšky 30 – 40 metrov a môže sa dožiť až 3000 rokov.  Kvety začne tvoriť až po 20 rokoch. Koruna je kužeľovitá alebo rozložitá. V súčasnosti sú vyšľachtené dekoratívne kultivary s valcovitou korunou.

Konáre a konáriky navzájom zvierajú ostrý uhol. Sú vzpriamené. Na kmeni sa vyskytujú vyvýšeniny zmenšujúce sa smerom k vrcholu. Listy z jari sú svetlozelené, v lete stmavnú a na jeseň sú maslovo žlté. Samčie jahňady vyrastajú výlučne na brachyblastoch. Samičie kvety vyrastajú po 2 – 3 a sú vetroopelivé, kvitne v marci až apríli. Ginkgo je dvojdomá rastlina, teda jedinec má samčie alebo samičie kvety. Plody tvorí samičia rastlina. Je sivozelená alebo žltkastá semenná kôstkovica. Plody stromu sú jedlé a po dozretí výrazne zapáchajú (preto sa v parkoch preferujú samčie rastliny - využívané v orientálnej kuchyni). Vyprážané, po predchádzajúcom namočení do slaného roztoku, sa považujú za lahôdku.

Výskyt

Výskyt týchto rastlín vrcholil v druhohorách, ale následkom treťohorného ochladenia začínajú ubúdať. Niektorí odborníci tvrdia, že rozvoj čeľade Ginkovitých umožnil rozmach dinosaurov v tejto dobe. Prirodzene sa nachádza už iba na malom území pohoria Tianmu Shan v Číne. S obľubou vysádza ako okrasný strom v parkoch a záhradách. Je odolný voči patogénom, znečisteniu, suchu a nízkym teplotám. O jeho húževnatosti svedčí aj fakt, že po atómových útokoch na Japonsko bol prvým stromom, ktorému začali rásť listy. Potrebuje slnečné stanovisko ale toleruje širokú škálu pôdnych typov. 

Parametre

Naša umelá úponka Ginko je dlhá 80 cm. Na jednej stonke sa nachádza 280 plastových listov jesennej, žlto-oranžovej farby. Toto farebné prepojenie vytvára efektné tieňovanie, pre ešte lepšie priblíženie sa autentickosti. Úponka sa dodáva bez kvetináča, ako zapichovacia stonka, takže je ľahké ju aplikovať do krásnych aranžmánov, či rôznych dekorácií.

Umiestnenie

Ak potrebujete oživiť alebo zútulniť priestor vo vašom interiéri, umiestnenie rastliny je mimoriadne vhodná voľba všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu, alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať. 

Umelé Ginko je určené do interiéru. Každý lístok je ozdobou sám o sebe, preto je vhodné ju umiestniť tak aby bola dobre viditeľná. Výhoda umelej úponky je aj v tom, že sa o ňu netreba starať. Ginko je možné umiestniť v kúpeľni na širšie okenné parapety, poličky, podstavce alebo skrinky, prípadne aj na špeciálne kvetinové stojany. Svojim žiarivým sfarbením môže byť aj atraktívnou jesennou dekoráciou.

Kombinácie

Ginko môžete umiestniť do pekného dekoratívneho kvetináča, alebo aj vázy podľa vášho výberu. Ak preferujete hustejší porast, odporúčame vám zakúpiť viac kusov týchto vetiev a ich spojením dosiahnete prekrásne bohatú kyticu. Toto naše umelé Ginko je najmä vďaka svojmu sfarbeniu veľmi vhodné na kreatívne tvorenie krásnych jesenných dekorácií.

Parametre

Kód produktu 20243
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Dĺžka 80 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 60 cm
Počet vetiev 11 ks
Šírka listu 8 cm
Dĺžka listu 5 cm
Počet listov 280 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu žltá, oranžová
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!