Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá úponka Philodendron Cordatum 80 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
20 €
Dnes len
11,90 € s DPH
9,92 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 27. februára
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 27. februára
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Filodendron (Philodendron) je rod rastlín z čeľade Áronovité. Sú to malé až robustné, vytrvalé byliny s celistvými alebo členenými listami a drobnými kvetmi. V prírode rastú ako epifyty a poloepifyty v korunách stromov, ale aj na skalách, pevnej zemi a v močiaroch. Majú zaujímavý spôsob opeľovania, spojený s tvorbou tepla. Je to veľmi vzácny druh, ktorý sa ponúka ako izbová rastlina, a ktorý vďaka svojim vlastnostiam priťahuje veľkú pozornosť. Philodendron cordatum je neobvyklý toxický druh. Pri konzumácii je toxický pre ľudí a väčšinu zvierat. To, čo rastlinu charakterizuje najviac, sú jej listy, ktoré majú dizajn v tvare srdca, veľké a sýto zelené. 

Výskyt

Philodendron Cordatum je rastlina pôvodom z Brazílie a Peru. Aj keď je to exotika pravdou je, že sa veľmi dobre prispôsobuje ďalšiemu podnebiu a prostrediu. Jeho odolnosť pomáha rastline meniť svoje potreby s dostatkom času na túto adaptáciu.

Je rozšírený výhradne v tropickej Amerike. Areál siaha od severného Mexika cez Strednú Ameriku po Paraguaj a severnú Argentínu a zahŕňa aj Karibské ostrovy. Centrum druhovej rozmanitosti je v Brazílii. Je zrejmé, že mu zima príliš nesedí, preto na severe Španielska sa odporúča  pestovanie v interiéri. Na juhu Španielska už je možné pestovanie aj v exteriéri.

Parametre

Naša úponka Philodendron  je dlhá 80 cm. Má jednu zelenú plastovú stonku. Na tejto stonke sa nachádza 178 kusov realisticky vyzerajúcich listov, ktoré sú vyrobené z plastu v prírodnej zelenej farbe a niektoré sú ladené do svetlo zelena, čo vytvára veľmi pekný prirodzený kontrast. Na dotyk tieto listy pôsobia ako živé. Táto úponka neobsahuje kvetináč. 

Umiestnenie

Naša umelá úponka Philodendron je určena do interiéru. Dá sa veľmi pekne umiestniť na konferenčný stolík, ale aj do kvetináča k inej rastline. Vzhľadom nato, že nemá ochranu proti UV žiareniu, nemala by byť vystavená priamemu slnku. Je to vhodná náhrada za živú rastlinu keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti..

Kombinácie

Umelá úponka Philodendron vzhľadom nato, že ide o plazivú rastlinu, sa dá veľmi pekne kombinovať s rôznymi úponkami Brečtanu, no kľudne aj s inými vetvami z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto vetvu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Na našej stránke si taktiež viete vybrať pekný dekoratívny kvetináč, ako aj ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov tejto úponky.

Parametre

Kód produktu 20225
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Dĺžka 80 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 10 cm
Počet vetiev 11 ks
Šírka listu 7.5 cm
Dĺžka listu 12 cm
Počet listov 178 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!