Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá úponka Pavinič 80 cm

Zľava
23 %
Pôvodne
18 €
Dnes len
13,90 € s DPH
11,58 € bez DPH
7385 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Pavinič alebo staršie divý vinič, alebo ľudovo divé hrozno, je rod rastlín z čeľade Viničovité.

Pavinič je drevina, Liana šplhajúca sa po stromoch či stenách. Listy sú jednoduché alebo dlaňovito zložené, na šplhanie majú vytvorené úponky, ktoré sú väčšinou zakončené prísavnými doštičkami. Kvety sú usporiadané do súkvetia, ktorým je vrcholík či vrcholičnatá metlina, vyrastajúca z pazuchy listu, proti listu alebo na konci letorastu. Kvety sú obojpohlavné, niekedy aj samčie, 5-početné. Plodom je bobuľa. Skromná popínavá rastlina, ktorej listy sa na jeseň vyfarbia do všetkých tónov červenej a žltej. Úponkovité prísavníky počas roka nenápadne naťahujú svoje výhonky po celej záhrade. Až na jeseň sa Pavinič prebudí do plnej krásy. Vďaka svojim príchytávajúcim doštičkám často vyšplhá vysoko na kolmé steny murovaných plotov a budov.

Výskyt

Je rozšírený v Severnej Amerike a vo východnej Ázii. V Európe, sa len vysádza ako okrasná Liana. Dovezený bol predovšetkým ako okrasná rastlina, ktorá sa používa na ozelenenie múrov, pergol (na vytvorenie zelených stien).

Nemá zvýšené nároky na pôdu a vlhkosť v pôde. Nájdeme ho v okolí sídel (miesta alebo obcí), ale aj popri vodných tokoch v lužných lesoch, kde sa ako liana šplhá až do korún stromov a obrastá ich. Šíri sa vegetatívne, lebo dokáže dobre zakoreňovať z výhonkov, keď sa stonka plazí po povrchu pôdy. Ďalším spôsobom je aj generatívne šírenie semenami, ktoré roznášajú vtáky požierajúce plody paviniča. V súčasnosti na vyskytuje viac-menej, na celom Slovensku, pretože sa bežne sadí v záhradách a parkoch, odkiaľ prerastá aj mimo udržiavané časti a do voľnej krajiny.

Parametre

Naša umelá úponka Pavinič je dlhá 80 cm. Je krásnej jesennej červenej farby. Má jednu plastovú stonku na ktorej sa nachádza 178 umelých listov červenkastej farby, ktoré sú vyrobené z jemného plastu, ale na dotyk aj na pohľad sú ako živé. Tieto červenkasté listy sú doplnené ešte o niekoľko listov prírodne žltej farby, ktoré dávajú úponke nielen pekný kontrast, ale aj príjemný jesenný nádych. Pavinič dodávame bez kvetináča, len so zapichovacou stonkou, vďaka čomu sa dá ľahko zapracovať do aranžmánu či dekorácie. 

Umiestnenie

Ak potrebujete oživiť alebo zútulniť priestor vo vašom interiéri, umiestnenie našej úponky Pavinič je mimoriadne vhodná voľba všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu, alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať. 

Pavinič červený je určený do interiéru. Veľmi efektne bude vyzerať vo visiacom kvetináči. Vo väčších kúpeľniach vynikne aj na vani, prípadne umývadle so širšími okrajmi. Taktiež je ideálnym doplnkom do jedálne, zimnej záhrady, kuchyne, ale aj do obývacej izby kde môže byť atraktívnou jesennou dekoráciou.

Kombinácie

Pavinič môžete umiestniť do pekného dekoratívneho kvetináča, alebo aj vázy podľa vášho výberu. Ak preferujete hustejší porast, odporúčame vám zakúpiť viac kusov týchto úponiek a ich spojením dosiahnete prekrásnu bohatú kyticu. Odporúčame kombinovať s jemnejšími zelenými úponkami, aby mohli vyniknúť jej pôsobivé listy. Veľmi pekná súhra bude s úponkami Pavinič zelený, Ginko, či Pelargónia. Dekoratívne kvetináče si môžete zakúpiť na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20241
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 30 cm
Dĺžka 80 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 10 cm
Počet vetiev 11 ks
Šírka listu 10 cm
Dĺžka listu 10 cm
Počet listov 178 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu červená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!