Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá úponka Pelargónia zeleno-červená 80cm

Zľava
41 %
Pôvodne
20 €
Dnes len
11,90 € s DPH
9,92 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Pelargónia je rod jednoročných alebo vytrvalých rastlín, bylín až poloker alebo kríkov obsahujúce asi 240-300 druhov zahrnutých v čeľade Kakostovité, ktoré možno nájsť väčšinou v tropických a subtropických oblastiach, predovšetkým v južnej Afrike. Pelargónie sa  používajú ako okrasná kvetina, ale aj v parfumérii, ako liečivá, či na ochutenie pokrmov.

Výskyt

Prvý pestovaný druh Pelargónie bola pôvodom z Južnej Afriky. Bola zrejme určená pre botanickú záhradu v Leidene a privezená v roku 1600 na lodi. V roku 1631, anglický záhradník, John Tradescant, kúpil semená od René Morina v Paríži a priviezol rastlinu do Anglicka. Názov Pelargonium použil Johannes Burman v roku 1738, z gréčtiny pretože časť kvetu vyzerá ako bocianí zobák.

Parametre

Naša umelá úponka Pelargónia zeleno-červená je dlhá 80 cm. Materiál stonky je plast, taktiež ako aj materiál listu, ktorý pôsobí na dotyk ako živý. 178 kusov listov v rôznych veľkostiach sú veľmi zaujímavo sfarbené. Prírodne zelenú farbu zvýrazňuje žilkovanie, ktoré je žltozelené a svieže červené.Táto naša umelá úponka je vhodná do interiéru. Obsahuje zapichovací tŕň, ktorým ľahko umiestnite rastlinu do dekoratívneho kvetináča.

Umiestnenie

Umelá úponka Pelargónia zeleno-červená, dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť. Výborne vyplní „hluchý“ priestor, či už na poličke, alebo vo visiacom kvetináči. Nič nepokazíte, keď si s ním skrášlite okno alebo balkón. Pelargónia, má svoje čaro a noblesu a ktorá je akousi alfou a omegou nielen vidieckych zákutí.

Kombinácie

Vneste do svojho interiéru trochu pestrosti s touto umelou rastlinou, ktorá vyzerá ako živá. Veľmi pekne vynikne samostatne ako jedinec. Ak chcete kombinovať odporúčame zelené úponky napr. Pavinič, Brečtan, alebo Ginko zelené, aby vynikla práve táto pestrá úponka Pelargónie. Celkový efekt dosiahnete správnym výberom dekoratívneho  kvetináča, ktorý si môžete vybrať na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20239
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Dĺžka 80 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 10 cm
Výška listu 8 cm
Šírka listu 10 cm
Počet listov 178 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená, červená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!