Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá úponka Kaládium 80 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
20 €
Dnes len
11,90 € s DPH
9,92 € bez DPH
480 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Listnaté rastliny Kaládium pochádzajú najčastejšie zo subtropických alebo tropických oblastí zemegule. Vzhľadom na tropický pôvod rastliny je potrebné vedieť, že úspešnosť starostlivosti  závisí vo veľkej miere od vlhkosti vzduchu.

Rastliny v komfortných podmienkach tvoria husté záclony. Ich charakteristickou črtou sú veľké listy v tvare srdca špicatého tvaru a taktiež nezvyčajné sfarbenie. Na jar vyrastajú z hľúz. Rastliny sa v neskorej jeseni zaťahujú, aby cez zimu prežili obdobie vegetačného pokoja. Na zimu ich ukladáme do suchého piesku alebo rašeliny a až do jari udržiavame teplotu 16 až 18 °C. Nesmú však úplne vyschnúť.

Výskyt

Keďže prirodzené prostredie Kaládia sú subtropické a tropické oblasti sveta, má rád polotieň, filtrované denné svetlo, nakoľko priame slnko by mohlo spáliť jeho krehké listy. Obľubuje vzdušnú vlhkosť. Kaladové jedlé hľuzy (Caladium esculentum) sú obzvlášť bohaté na škrob, v Južnej Amerike získali štatút poľnohospodárskej plodiny. Napriek tomu treba mať na pamäti, že Kaládová šťava je toxická a môže spôsobiť alergie.

Parametre

Umelá úponka Kaládium má dĺžku 80 cm, na jednej stonke vyrobenej z plastu je až 178 ks krásnych tmavo a svetlozelených listov s výrazným bielym žilkovaním. Na dotyk sú listy veľmi jemné, aj keď na ich výrobu bol použitý plast. Pôsobia veľmi prirodzeným realistickým vzhľadom a vyznačujú sa najmä nádhernou kresbou listov, ktorá je ich “korunou krásy”. Úponka obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého ju môžete umiestniť skutočne kamkoľvek.

Umiestnenie

Naša umelá úponka Kaládia je určená do interiéru. Dá sa veľmi pekne umiestniť na policu, ale aj do kvetináča k inej rastline. Vhodná je najmä do vertikálnych stojanov, kde vynikne vodopád jej nádherných listov. Ak potrebujete vyplniť prázdne miesto vo vašom interiéri umiestnite Kaládium do závesného kvetináča, dodá šmrnc celej miestnosti. Vzhľadom nato, že nemá ochranu proti UV žiareniu, nemala by byť vystavená priamemu slnku. Je to vhodná náhrada za živú rastlinu, keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti.

Kombinácie

Umelá úponka Kaládium vzhľadom na to, že ide o visiacu rastlinu, veľmi pekne vynikne v kombinácii s úponkami Brečtanu, alebo Peperomiou z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto úponku kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Na našej stránke si taktiež viete vybrať pekný dekoratívny kvetináč, ako aj ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. Krásna úponka Kaládium ešte viac vynikne v správne zvolenom kvetináči.

Parametre

Kód produktu 20236
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 30 cm
Dĺžka 80 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 10 cm
Počet vetiev 11 ks
Šírka listu 8 cm
Dĺžka listu 12 cm
Počet listov 178 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!