Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá rastlina Strelícia kvitnúca 150 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
150 €
Dnes len
87,90 € s DPH
73,25 € bez DPH
291 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 29. mája
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 29. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Strelícia je tropická rastlina s exotickým kvetom podobným vtákom. Elegantná, stredne vysoká trvalka s jedinečným vzhľadom, ktorá vnesie do domácnosti poriadnu dávku exotiky. Aj tak sa dá charakterizovať Strelícia, ktorá už dlhší čas patrí medzi najobľúbenejšie izbové rastliny v rôznych častiach sveta vrátane strednej Európy. Výška celej rastliny môže dosiahnuť 100 až 150 centimetrov. Vyznačuje sa kožovitými listami podobnými Banánovníku. Ich tvar je podlhovastý, oválny, dorastajú do 50 centimetrov. Najtypickejším prvkom rastliny je kvet so špicatým tvarom. Sfarbenie kvetov býva najčastejšie oranžové, prípadne modré. Na jednej stonke zvyknú vyrastať hneď 2 plnofarebné kvety. 

Výskyt

Exotická, extravagantná, jednoducho očarujúca. Aj tieto prívlastky pokojne môžeme Strelícii priradiť. Svoj pôvod má v tropickom podnebí, no postupom času si našla svoje miesto na každom kontinente. Výnimkou nie je ani ten európsky.

Obľúbená exotická rastlinka sa dostala na starý kontinent z Afriky. Jej pôvodným domovom je Juhoafrická republika, kde odjakživa rastie vo voľnej prírode. Vďaka svojim pestrofarebným očarujúcim kvetom sa postupne začala udomácňovať v mnohých domácnostiach. 

Parametre

Naša umelá Strelícia je vysoká 150 cm vrátane kvetináča. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči s priemerom 20,32 cm. Povrch umelého substrátu je pokrytý dekoračným keramzitom. Na 4 plastových stonkách ,,rastie” 25 listov a 3 kvety. Aj keď sú vyrobené z kvalitného plastu, na dotyk sú na nerozoznanie od živých. Listy majú prírodnú zelenú farbu. Oranžovo - fialové kvety sú dokonalou replikou živých.

Umiestnenie

Vynikne aj v modernom svetlom byte, v sklenených halách a pri bazénoch. Táto rastlina si zaslúži reprezentatívne miesto, je hodnotná a dokáže luxusne dotvoriť priestor a to naozaj zaujímavým spôsobom. Vyznačuje sa netypickým kvetom, ktorý je veľmi atraktívny a upúta pozornosť na prvý pohľad. Je krásnym spoločníkom na miestach kde sa živým rastlinám nedarí.

Kombinácie

Naša umelá rastlina Strelícia krásne rozžiari priestor ako jedinec, navyše si nemusíte robiť žiadne starosti a aby bola stále krásna bohato postačí, keď občas utriete listy od prachu. Je všestranne využiteľná a pekne hrá aj v kombinácii so zeleňou. Veľmi pekne pôsobí v klasických typoch kvetináčov, ktoré nájdete aj u nás v ponuke.

Parametre

Kód produktu 20069
Výška 140 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 17 cm
Priemer vložky 19.8 cm
Počet kmeňov / stoniek 4 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 37 cm
Šírka listu 17 cm
Počet listov 25 ks
Materiál listu plast
Počet kvetov 3 ks
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba kvetu oranžová, fialová
UV Ochrana nie
Farba vložky čierna

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!