Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý sukulent lotos Eševéria Colorata 10 cm

Zľava
23 %
Pôvodne
1,80 €
Dnes len
1,39 € s DPH
1,16 € bez DPH
650 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 9. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 9. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Eševiéria je trvalka  z rodiny grubago. 

Jedna z najvďačnejších sukulentných rastlín. Rýchlo sa rozrastá a ľahko sa rozmnožuje, preto sa teší veľkej obľube aj u nás. Veľké chocholíkové súkvetia rôznych farieb vyrastajú na dlhej stopke. Vytvárajú sa od januára do októbra. Listy usporiadané do ružíc sú často pokryté modrastým voskovým povlakom. Vyznačuje sa silnými mäsitými listami, ktoré vytvárajú perfektne rovnomerné rozety. Má striebristé modrozelené lístie (často s ružovými špičkami alebo okrajmi) a strapce ružových kvetov. Dorastá do výšky 20 cm.

Výskyt

Echeverie sú trváce byliny pochádzajúce zo suchých, polosuchých a miernych pásiem juhozápadných Spojených štátov, Mexika, Strednej Ameriky a severnej Južnej Ameriky. Prispôsobila sa životu v extrémnych podmienkach, ktoré prevládajú v stepiach Južnej Ameriky odkiaľ pochádza. Sukulenty majú jednu zvláštnosť: počas obdobia silného sucha vymiznú všetky nadzemné časti a keď sa objaví vlhkosť, okamžite sa obnovia. Táto rastlina má veľmi nízke nároky, môže zostať bez starostlivosti aj niekoľko týždňov. Jej najväčšími nepriateľmi sú prebytočná voda a nízke teploty. 

Parametre

Náš umelý sukulent Eševéria Colorata je vysoká 10 cm, lotosového tvaru. Pozostáva zo zeleno fialovej umelej stonky a listov z PU materiálu fialovej farby, ktoré sú na hrotoch kontrastne sfarbené do odtieňov ružovej a bordovej. Je určená do interiéru. Táto umelá rastlina sa dodáva ako zapichovací tŕň bez kvetináča, takže je ľahké ju aplikovať do krásnych aranžmánov, či rôznych dekorácii. 

Umiestnenie

Náš sukulent je výborná alternatíva pre milovníkov kvitnúcich kvetov. Vzhľadom na nízku výšku je vhodné Eševériu umiestniť na stolík, komodu, prípadne aj na balkón - skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla a kde sa nie je možné pravidelne starať o živú rastlinu. Postačí ak dve alebo tri rôzne druhy Eševérie vysadíte do jednoduchého širokého a plytkého kvetináča a tým vytvoríte naozaj príťažlivý aranžmán.

Kombinácie

Eševériu odporúčame kombinovať s rôznymi farebnými variantami lotosových kvetov,  sukulentov alebo iných okrasných rastlín z našej ponuky. Záleží len na vašej fantázii a preferenciách. Tropická Eševéria vám pekne ozdobí stôl, či okennú parapetnú dosku. Voľba správneho kvetináča robí skutočné divy. Odporúčame voliť viac výrazné kvetináče, prípadne kvetináče so vzorom ktoré tvoria so sukulentami dokonalú súhru. Ako výplňový materiál sú veľmi vhodné dekoračné kamienky, do ktorých sukulent osadíte. Nájdete ich aj v našej ponuke. 

Vďaka svojím hustým sukulentným listom a zapichovacej aplikácie je táto umelá rastlina  veľmi vhodná pre kompozičné dekorácie

Parametre

Kód produktu 20110
Výška 10 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 4 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 6 cm
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 4 cm
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky fialová, zelená
Farba listu fialová

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!