Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý Sukulent hnedý 10 cm

Zľava
24 %
Pôvodne
3,40 €
Dnes len
2,59 € s DPH
2,16 € bez DPH
530 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 5. októbra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 5. októbra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Sukulent je rastlina so zdužnatenými stonkami, listami alebo podzemnými časťami tela, prispôsobená na život v suchom prostredí. Každá sukulentná rastlina má schopnosť udržiavať v zdužnatených častiach vodu alebo živiny, vďaka zvláštnym skupinám buniek svojho tela. Takéto zásoby rastlinu udržia pri živote aj v dlhotrvajúcom období sucha. Toto obdobie môže trvať týždne, mesiace, ale aj roky. Sukulenty udržiavajú vlahu v dužinatom tkanive svojich stoniek, listov a koreňov. Mnohé sa vyvinuli tak, aby nestrácali veľa vody. Ostne znižujú stratu vlhkosti a hľuzovité korene zadržiavajú vodu. Veľkosť a tvar listov závisí od množstva vody. Keď je voda, listy sa napučia, zhrubnú a zdužnatejú, ale za sucha sa scvrknú alebo opadajú. Sukulenty zadržiavajú vodu v podzemných hľuzách alebo napučaných koreňoch. Preto môžu tieto rastliny prežiť dlhé obdobie sucha. Pod úrovňou povrchu pôdy sa voda stráca pomalšie a riziko poškodenia požiarom alebo bylinožravcami je menšie. V nepriaznivých podmienkach prestanú rásť a oddychujú.

Výskyt

Sukulenty sa nachádzajú na celom svete okrem Antarktídy, od úrovne mora až do 5 000 m nadmorskej výšky. Ich rozšírenie je však nerovnomerné. Uprednostňujú polopúšte subtropickej oblasti, hlavne južnej Afriky, Madagaskaru a Severnej Ameriky. Na druhej strane, obchádzajú púšte, husté lesy a bezlesné oblasti mierneho pásma s tuhými zimami. Najväčšie množstvo sukulentov je možné nájsť v Mexiku, a síce v jeho centrálnej časti, na sever od hlavného mesta.

Parametre

Náš umelý Sukulent hnedý je 10 cm vysoký. Jeho stonka je z plastu zelenej farby. Dužinaté listy sú zaujímavej čokoládovo-hnedej  farby. Vyrobené sú z PU materiálu. Táto umelá rastlina sa dodáva bez kvetináča, ale obsahuje zapichovací tŕň, takže je ľahké ju aplikovať do akýchkoľvek krásnych aranžmánov. 

Umiestnenie

Veľkou prednosťou týchto rastlín je, že nezaberú veľa miesta, vojdu sa aj na menší okenný parapet a miesto pre ne sa nájde aj vo veľmi malom byte. Postačí, ak dva alebo tri rôzne druhy sukulentov vsadíte do jednoduchého širokého a plytkého kvetináča, a tým vytvoríte moderný aranžmán, ktorý sa hodí do akejkoľvek miestnosti od kuchyne, cez kúpeľnu až do kancelárie.

Kombinácie

Sukulent odporúčame kombinovať s rôznymi farebnými variantami lotosových kvetov,  Sukulentov, Kaktusov, alebo iných okrasných rastlín z našej ponuky, ako sú napríklad rôzne druhy, Agáve či Aloe vera. Peknú dekoráciu si vytvoríte ak rozličné farebné druhy sukulentov s rôznymi odtieňmi listov umiestnite vedľa seba a to buď každý do samostatného kvetináča, alebo spolu do jedného, na základe čoho sa ešte viac zvýrazní pestrý kontrast farieb. Rastlina vyzerá skvelo napríklad v sklenenej, či hlinenej dekoračnej nádobe.

Odporúčané kvetináče si taktiež môžete objednať na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20113
Výška 10 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 7 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 3 cm
Šírka listu 1 cm
Materiál listu plast
Farba listu hnedá
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 3.5 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!