Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá Eševéria krinolínové volániky 11,5 cm

Zľava
23 %
Pôvodne
2,70 €
Dnes len
2,09 € s DPH
1,74 € bez DPH
530 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 9. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 9. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Eševiéria je trvalka z rodiny grubago. 

Jedna z najvďačnejších sukulentných rastlín. Rýchlo sa rozrastá a rozmnožuje, preto sa teší veľkej obľube aj u nás. Veľké chocholíkové súkvetia rôznych farieb vyrastajú na dlhej stopke. Vytvárajú sa od januára do októbra. Listy usporiadané do ružíc sú často pokryté modrastým voskovým povlakom. Vyznačuje sa silnými mäsitými listami, ktoré vytvárajú perfektne rovnomerné rozety. Má striebristé modrozelené lístie (často s ružovými špičkami alebo okrajmi) a strapce ružových kvetov. Dorastá do výšky 20 cm.

Výskyt

Eševérie sú trváce byliny pochádzajúce zo suchých, polosuchých a miernych pásiem juhozápadných Spojených štátov, Mexika, Strednej Ameriky a severnej Južnej Ameriky. Prispôsobila sa životu v extrémnych podmienkach, ktoré prevládajú v stepiach Južnej Ameriky odkiaľ pochádza. Sukulenty majú jednu zvláštnosť: počas obdobia silného sucha, vymiznú všetky nadzemné časti a keď sa objaví vlhkosť, okamžite sa obnovia. Táto rastlina má veľmi nízke nároky, môže zostať bez starostlivosti aj niekoľko týždňov. Jej najväčšími nepriateľmi sú prebytočná voda a nízke teploty. 

Parametre

Naša umelá rastlina Eševéria krinolínové volániky je vysoká 11.5 cm vrátane stonky. Listy su z PU materiálu svetlo zelenej farby a okraje listov sú s nádychom sivej. Je určená do interiéru. Táto umelá rastlina sa dodáva so zapichovacím tŕňom, bez kvetináča, takže je ľahké ju aplikovať do krásnych aranžmánov, či rôznych dekorácii. 

Umiestnenie

Eševiéria je vhodná najmä do interiéru. Náš sukulentný umelý kvet je výborná alternatíva pre milovníkov kvitnúcich kvetov. Vzhľadom na nízku výšku je vhodné ho umiestniť na stolík, komodu, prípadne balkón - skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla a kde nie je možné sa pravidelne starať o živú rastlinu, alebo kde by sa jej v raste nedarilo. Peknú dekoráciu si vytvoríte ak rozličné farebné druhy Eševérie s rôznymi odtieňmi listov umiestnite vedľa seba, buď každú do samostatného kvetináča, alebo spolu do jedného na základe čoho sa ešte viac zvýrazní pestrý kontrast farieb. Rastlina vyzerá skvelo napríklad v sklenenej, či hlinenej dekoračnej nádobe.

Kombinácie

Eševériu odporúčame kombinovať s rôznymi farebnými variantami lotosových sukulentov, alebo iných okrasných rastlín z našej ponuky ako sú napríklad rôzne druhy Kaktusov, Agáve, Aloe vera, či Juky. Postačí, ak dve, alebo tri rôzne druhy Eševérie vsadíte do jednoduchého širokého a plytkého kvetináča, a tým vytvoríte moderný aranžmán, ktorý sa hodí do akejkoľvek miestnosti od kuchyne, cez kúpeľňu až do kancelárie. Aj takmer nenápadná Eševéria sa môže premeniť na krásnu spolustolovníčku. Stačí pritom iba zvoliť vhodnú šálku a Eševérie osadiť do typických ozdôb ako sú dekoračné kamienky, perličky, umelý mach a podobne. Veľmi vhodná je aj kombinácia týchto sukulentov s dekoratívnymi kvetináčmi, ktorých veľký výber nájdete u nás v ponuke.

Parametre

Kód produktu 20141
Výška 14 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 5.5 cm
Šírka listu 4.5 cm
Materiál listu plast
Farba listu zelená, sivá
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 6 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!