Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý sukulent Echeveria zelená 10 cm

Zľava
25 %
Pôvodne
2,80 €
Dnes len
2,09 € s DPH
1,74 € bez DPH
626 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 9. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 9. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Dužnatka (Echeveria) je rod rastlín z čeľade Tučnolistovité.

Jedna z najvďačnejších sukulentných rastlín pestovaná v nádobách je Echeveria. Rýchlo sa rozrastá a ľahko sa rozmnožuje, a preto sa teší veľkej obľube aj u nás. Veľké chocholíkové súkvetia rôznych farieb vyrastajú na dlhej stopke. Vytvárajú sa od januára do októbra. Listy usporiadané do ružíc sú často pokryté modrastým voskovým povlakom. Rastliny nie sú citlivé na sucho, lebo si v listoch zadržiavajú vodu. Väčšina bude tolerovať tieň a mráz. Väčšina v zime stráca spodné listy, v dôsledku toho rastliny po niekoľkých rokoch stratia kompaktný vzhľad a je potrebné ich znova zakoreniť alebo rozmnožiť. 

Výskyt

Echeveria je exotická rastlina, z horúcich a suchých oblastí Mexika. Je rozšírená od Texasu a Mexika cez Strednú Ameriku až po Bolíviu a severnú Argentínu. Echeverie rastú v stredných a vyšších horských polohách, spravidla v nadmorských výškach od 1000 do 3000 metrov, niektoré druhy až cez 4000 metrov. V nížinách sa nevyskytujú. Väčšina druhov na skalnatých stanovištiach, na bokoch skalných útesov a skalných teráskách s plytkou pôdou a malou konkurenciou inej vegetácie.

Parametre

Celková výška našej umelej rastliny Echeveria zelená je 10 cm. Pozostáva zo zelenej plastovej stonky a listov z PU materiálu zelenej farby, ktoré sú na hrotoch kontrastne sfarbené do odtieňov bordovej. Je určená do interiéru. Táto umelá rastlina sa dodáva so zapichovacím tŕňom bez kvetináča, takže ju môžete ľahko aplikovať do krásnych aranžmánov, či rôznych dekorácii. 

Umiestnenie

Aj takmer nenápadná Echeveria sa môže premeniť na krásnu spolustolovníčku. Stačí pritom iba zvoliť vhodnú šálku a medzi lístky naukladať niekoľko typických ozdôb ako sú ozdobné kamienky, či perličky. Alebo postačí, ak dve alebo tri rôzne odrody vysadíte do jednoduchého širokého a plytkého črepníka, a tým vytvoríte príťažlivý aranžmán.

Kombinácie

Echeveriu odporúčame kombinovať s rôznymi farebnými variantami lotosových kvetov,  sukulentov alebo iných okrasných rastlín z našej ponuky. Záleží len na vašej fantázii a preferenciách. Tropická Eševéria vám pekne ozdobí stôl, či okennú parapetnú dosku. Voľba správneho kvetináča robí skutočné divy. Odporúčame voliť viac výrazné kvetináče, prípadne kvetináče so vzorom, ktoré tvoria so sukulentami dokonalú súhru. Ako výplňový materiál sú veľmi vhodné dekoračné kamienky, do ktorých sukulent osadíte. Nájdete ich aj v našej ponuke. Vďaka svojím hustým sukulentným listom a zapichovacím tŕňom je táto umelá rastlina veľmi vhodná pre kompozičné dekorácie.

Parametre

Kód produktu 20106
Výška 10 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 6 cm
Šírka listu 1 cm
Materiál listu plast
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 5.5 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!