Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý sukulent lotus Eševéria biela 10,5 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
2,20 €
Dnes len
1,29 € s DPH
1,08 € bez DPH
960 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 17. apríla
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 17. apríla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Sukulent Eševéria sa prispôsobil životu v extrémnych podmienkach, ktoré prevládajú v stepiach Južnej Ameriky, odkiaľ pochádza. Poznáme 150 rozličných druhov sukulentov, líšiacich sa tvarom a farbou listov a aj kvetov. Vyznačuje sa silnými mäsitými listami. Táto rastlina má veľmi nízke nároky, môže zostať bez starostlivosti aj niekoľko týždňov. Jej najväčšími nepriateľmi sú prebytočná voda a nízke teploty. Jedna z najvďačnejších sukulentných rastlín pestovaná v nádobách. Rýchlo sa rozrastá, ľahko sa rozmnožuje a preto sa teší veľkej obľube aj u nás.

Výskyt

Centrum druhovej rozmanitosti je v Mexiku, ktoré je tiež považované za vývojové centrum rodu. Sukulentné rastliny sú typickými obyvateľmi polopúští a púští okolo obratníka, takže milujú subtropické a tropické podnebie. Preto základom úspešného pestovania týchto rastlín je napodobnenie ich domácej klímy. Uprednostňujú púštne podmienky, ale tolerujú obdobia vlhkosti, pokiaľ ich nechajú vyschnúť pred použitím väčšieho množstva vody. Ideálne je pestovať Echeveriu v neglazúrovanom hlinenom kvetináči, ktorý umožní odparovanie vody. V opačnom prípade potrebujú plné slnko a dobre priepustnú pôdu.

Parametre

Náš umelý sukulent  Eševéria je dokonalou replikou živej rastliny. Je bielej farby, jemne ružové sfarbenie zvýrazňuje rastlinu. Eševéria je vysoká 10,5 cm, vyrobená je z polyuretánu a stonka je z plastu. Táto umelá Eševéria zaujme nielen svojím podrobným tvarom listu a farebným dizajnom, ale aj na dotyk, nakoľko ju len ťažko odlíšite od skutočnej rastliny. Kvetináč nie je súčasťou balenia, odporúčame výber z našej širokej ponuky. Rastlina obsahuje zapichovací tŕň, vďaka ktorému sa dá ľahko umiestniť do dekoratívneho kvetináča, či inej výzdoby. Vzhľadom na farbu Eševérie, čo sa týka výberu kvetináča, siahnite ideálne po farebnom, prípadne kvetináči so vzorom čím docielite pekný farebný kontrast.

Umiestnenie

Umelý sukulent  Eševéria biela je určená do interiéru, alebo ju môžete umiestniť aj do exteriéru na chránené vonkajšie miesta. 

Vďaka svojim hustým sukulentným listom je táto umelá rastlina dokonale vhodná pre vytváranie dekoračných kompozícií. Vzhľadom na jeho nízku výšku odporúčame umiestnenie na komode, alebo na okennej parapete, luxusne vyzerá aj v závesnom kvetináči. Sukulenty sa v kompozícii dajú ľahko umiestniť aj na podlahu, na stenu, nočný stolík, konferenčný stolík. Hodia sa tiež pre rôzne aranžmá. Môžete ich napríklad vložiť do malej vázy a umiestniť tam, kde by živá rastlina nikdy nevzišla. 

Kombinácie

Eševeria je  jednoduchým a dostupným riešením pre rozjasnenie a spríjemnenie celkovej atmosféry miestnosti. Pre výslednú vizáž a vyznenie je totiž určujúca predovšetkým okrasná nádoba, do ktorej rastlinu umiestnite. Táto rastlina sa hodí, ako sme už spomínali aj k iným sukulentom a kaktusom, ktoré môžete spolu nainštalovať aj napríklad do florária. V tomto malom skleníku môžete vytvoriť skutočnú púštnu krajinu kombináciou rôznych druhov Eševerie a miniatúrnych kaktusov z našej ponuky napríklad kaktus Tetragonus, alebo Opuncia.

Parametre

Kód produktu 20121
Výška 10 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka listu 4.5 cm
Materiál listu plast
Farba listu biela, ružová
Dĺžka tŕňa 6 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!