Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý sukulent lotos Sedum 10 cm

Zľava
23 %
Pôvodne
1,80 €
Dnes len
1,39 € s DPH
1,16 € bez DPH
650 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 31. mája
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 31. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Sukulent je rastlina so zdužnatenými stonkami, listami alebo podzemnými časťami tela, prispôsobená na život v suchom prostredí, čo je aj spoločným znakom všetkých sukulentov.  Ostne znižujú stratu vlhkosti a hľuzovité korene zadržiavajú vodu. Veľkosť a tvar listov závisí od množstva vody. Keď je voda, listy sa napučia, zhrubnú a zdužnatejú, ale za sucha sa scvrknú alebo opadajú. Každá sukulentná rastlina má schopnosť udržiavať vodu alebo živiny vďaka zvláštnym skupinám buniek svojho tela. Takéto zásoby rastlinu udržia pri živote aj v dlhotrvajùcom období sucha. Toto obdobie môže trvať týždne, mesiace, ale aj roky.

Výskyt

Sukulenty sa nachádzajú na celom svete okrem Antarktídy, od úrovne mora až do 5 000 m nadmorskej výšky. Ich rozšírenie je však nerovnomerné. Uprednostňujú polopúšte subtropickej oblasti, hlavne južnej Afriky, Madagaskaru a Severnej Ameriky. Na druhej strane, obchádzajú púšte, husté lesy a bezlesné oblasti mierneho pásma s tuhými zimami.

Parametre

Náš sukulent sa vyznačuje svojimi tučnými listami zelenej farby s priemerom cca 6 cm. Listy sú vyrobené z PU materialu a  nachádzajú sa na svetlo-zelenej, na konci až bielej plastovej stonke. Celkovo rastlina meria 10 cm a pôsobí realistickým dojmom. Obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá jednoducho umiestniť do kvetináča s inou rastlinou alebo aj samostatne.  Dodáva sa bez vnútornej vložky alebo kvetináča.

Umiestnenie

Náš sukulent lotos Sedum je určený do interiéru, vhodný je ako doplnok do domácnosti, či kancelárie a miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla alebo pravidelnú starostlivosť. Púta pozornosť nápadnou farebnosťou a zaujímavými tvarmi, ktorých zoskupením môžete získať nápadité živé aranžmány. Veľkou prednosťou týchto rastlín je, že nezaberú veľa miesta, zmestia sa aj na menší okenný parapet a miesto pre ne sa nájde aj vo veľmi malom byte. 

Kombinácie

Sukulent Sedum, ako aj ostatné sukulenty všeobecne vám vedia aj napriek svojmu drobnému vzrastu pekne oživiť priestor. Ide o momentálne veľmi obľúbený a moderný druh rastliny, ktorý veľmi pekne dopĺňa najmä škandinávsky štýl bývania. Je fajn tento sukulent zakomponovať ako samostatne stojacu dekoráciu, ale veľmi pekný dizajn vie vytvoriť aj v kombinácii s inými druhmi sukulentov, či už čo sa týka iného druhu, alebo farebnosti. Toto spojenie je prirodzené aj v ich bežných podmienkach výskytu v prírode, nakoľko sukulenty prevažne rastú na kamenistych a piesočnatých pôdach. Avšak nemusíte sa báť ho kombinovať aj s kvitnúcimi rastlinami z našej ponuky. Veľmi pekne sa dopĺňa s kvetináčmi v svetlých farbách alebo s dekoračnou miskou s výraznejšou štruktúrou. Ako výplň do kvetináča môžete použiť dekoračné kamienky, ktoré nájdete aj v našom obchode a ktoré sú ako stvorené a veľmi vhodné na kombinovanie so sukulentmi.

Parametre

Kód produktu 20109
Výška 10 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 6 cm
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka listu 4 cm
Materiál listu plast
Farba listu zelená
Dĺžka tŕňa 5 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!