Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý sukulent lotos Eševéria zelený 9 cm

Zľava
24 %
Pôvodne
0,82 €
Dnes len
0,62 € s DPH
0,52 € bez DPH
1650 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 9. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 9. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Sukulent je rastlina so zdužnatenými stonkami, listami alebo podzemnými časťami tela, prispôsobená na život v suchom prostredí. Ostne znižujú stratu vlhkosti a hľuzovité korene zadržiavajú vodu. Veľkosť a tvar listov závisí od množstva vody. Keď je voda, listy sa napučia, zhrubnú a zdužnatejú, ale za sucha sa scvrknú alebo opadajú. Každá sukulentná rastlina má schopnosť udržiavať vodu alebo živiny vďaka zvláštnym skupinám buniek svojho tela. Takéto zásoby rastlinu udržia pri živote aj v dlhotrvajùcom období sucha. Toto obdobie môže trvať týždne, mesiace, ale aj roky.

Výskyt

Sukulenty sa nachádzajú na celom svete okrem Antarktídy, od úrovne mora až do 5 000 m nadmorskej výšky. Ich rozšírenie je však nerovnomerné. Uprednostňujú polopúšte subtropickej oblasti, hlavne južnej Afriky, Madagaskaru a Severnej Ameriky. Na druhej strane, obchádzajú púšte, husté lesy a bezlesné oblasti mierneho pásma s tuhými zimami.

Parametre

Náš sukulent sa vyznačuje svojimi tučnými listami zelenej a svetlo-zelenej farby. Listy sú vyrobené z PU materialu a  nachádzajú sa na tmavo-zelenej stonke celá rastlina je vysoká 9 cm a pôsobí realistickým dojmom. Pomocou tejto stonky sa dá jednoducho umiestniť do kvetináča s inou rastlinou alebo aj samostatne  Dodáva sa bez vnútornej vložky alebo kvetináča.

Umiestnenie

Náš sukulent lotos Eševéria je určený do interiéru, vhodný ako doplnok do domacnosti či kancelárie a miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla alebo pravidelnú starostlivosť. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu je skvelou náhradou za živú rastlinu. Niekedy púta nápadnou farebnosťou a zaujímavými tvarmi, ktorých zoskupením môžete získať nápadité živé aranžmány. Veľkou prednosťou týchto rastlín je, že nezaberú veľa miesta, zmestia sa aj na menší okenný parapet a miesto pre ne sa nájde aj vo veľmi malom byte

Kombinácie

Sukulent lotos Eševéria vám vie aj napriek svojmu malému vzhľadu pekne oživiť priestor, no zároveň to je aj jeho nevýhoda a odporúčame ho doplniť o ine druhy tejto rastliny. Tým, že sukulent prevažne rastie na kamenistych a piesočnatých pôdach tak sa veľmi pekne kombinuje s kaktusmi. No nemusíte sa báť ho kombinovať aj s nejakým kvetom napr. Ľaliou či Iskernikom ktoré nájdete v našej ponuke.

Veľmi pekne sa dopĺňa s kvetináčmi v zemitých farbách, ale dobre sa hodí aj k farbe pripominajúcej betón. 

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, tak dobre nakombinovaný kvetináč s rastlinou vám vie úplne zmeniť celý interier a tak mu dodať úplne iný nádych. Na našej stránke nájdete široký výber kvetináčov.

Parametre

Kód produktu 20119
Výška 9 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 3 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 6 cm
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka listu 3 cm
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba listu zelená

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!