Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý sukulent lotos Graptopetalum 9,5 cm

Zľava
26 %
Pôvodne
2 €
Dnes len
1,49 € s DPH
1,24 € bez DPH
1170 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 9. decembra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 9. decembra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Našimi protagonistami sú rastliny patriace do čeľade Crassulaceae pôvodom z Mexika a Arizony. Rod Graptopetalum obsahuje 18 druhov, ktoré rastú v ružicovom tvare. Ide o vhodný sukulent do zimnej záhrady a skalky. Kvitne v júli a auguste. Má veľké kvety. U niektorých sa vyvinie mäsitá stonka vysoká asi 10 - 15 cm. Kvety pochádzajú z kvetnej stonky, ktorá na konci kvitnutia vädne a dá sa z rastlín ľahko odstrániť. Sukulent je rastlina s dužinatými koreňmi, stonkami alebo listami prispôsobená žiť v suchom prostredí. Každá sukulentná rastlina má schopnosť zachovať si zásoby vody a živín na nepriaznivé obdobie sucha. Tempo jeho rastu je pomerne stredné, to znamená, že nie je príliš rýchle ani príliš pomalé môže to trvať dva roky, kým budeme potrebovať o niečo väčší kvetináč.

Výskyt

Je to druh rastliny pôvodom z Mexika, s veľmi krátkymi stopkami. Listy rastú v ružiciach a sú viac-menej trojuholníkové. Príbuzný a veľmi podobný druh nesie názov Echeveria (Dužnatka), ktorá rovnako patrí medzi bežné a otužilé črepníkové sukulenty. Pôvodným domovom väčšiny nekaktusových sukulentov je Afrika, štáty Angola, Namíbia, Juhoafrická republika, ostrov Madagaskar a južné štáty Ázie. 

Parametre

Umelý sukulent Graptopetalum je 9,5 cm vysoký. Je jemne zelenej farby, ktorá sa prelína do ružovej,miestami až bordovej farby. Stonka je plastová, svetlo zelenej farby. Materiál listu je vyrobený z polyuretánu. Rastlina sa dodáva bez kvetináča. Sukulent má zapichovací tŕň, pomocou ktorého si túto rastlinku viete ľahko naaranžovať. Na naaranžovanie vám odporúčame výber z množstva dekoratívnych kvetináčov v našom internetovom obchode.

Umiestnenie

Sukulent Graptopetalum je veľmi peknou dekoráciou do interiéru. Kvet Graptopetalum poteší každého milovníka kvitnúcich rastlín. U vás doma vám poslúži ako krásna a originálna dekorácia v spálni, obývačke na poličke  ale aj v práci na pracovnom stole

Kombinácie

Sukulent graptopetalum je skvostom medzi sukulentmi. No ak si túžite vytvoriť zelené zátišie so spomínaným skovostom, neváhajte siahnuť po kombinácií produktov z našej ponuky ako sú napr: Agáve, Kaktus tetragonus, umelá tráva Šachor hľuznatý, s ktorými si tak vytvoríte dokonalú zelenú kvetinovú kompozíciu. Takto vytvorenú kvetinovú kompozíciu ešte viac zvýrazníte umiestnením do pekného dekoratívneho kvetináča farebne ladiacieho do vášho interiéru. Veľký výber kvetináčov nájdete aj v našom internetovom obchode.

Parametre

Kód produktu 20117
Výška 9.5 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška listu 3 cm
Šírka listu 1.5 cm
Materiál listu plast
Farba listu žltozelená, ružová, bordová
Dĺžka tŕňa 6 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!