Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá rastlina Anánásové listy 20 cm

Zľava
22 %
Pôvodne
2,30 €
Dnes len
1,79 € s DPH
1,49 € bez DPH
914 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Ananásy rastú ako malý ker; jednotlivé kvety neopelenej rastliny sa spájajú a vytvárajú viacpočetné ovocie. Dorastá do výšky 1,0 až 1,5 m aj keď niekedy môže byť aj vyššia. Na pohľad má rastlina krátku zavalitú stonku s tvrdými voskovitými listami. Pri vytváraní svojich plodov zvyčajne produkuje až 200 kvetov, aj keď niektoré veľkoplodé kultivary to môžu prekročiť. Akonáhle odkvitne, jednotlivé plody kvetov sa spoja a vytvoria viac plodov . Na pohľad má rastlina krátku zavalitú stonku s tvrdými voskovitými listami. 

Výskyt

Ananás je pôvodom z Južnej Ameriky kde sa pestuje mnoho storočí. Zavedenie Ananásu do Európy v 17. storočí z neho urobilo významnú kultúrnu ikonu luxusu. Od 20. storočia sa Ananás komerčne pestuje v skleníkoch a na mnohých tropických plantážach. Je to tretie najdôležitejšie tropické ovocie vo svetovej produkcii. V 20. storočí bol Havaj dominantným producentom Ananásu, najmä pre USA; do roku 2016 však Kostarika, Brazília a Filipíny tvorili takmer jednu tretinu svetovej produkcie Ananásu.   

Parametre

Naše umelé Ananásové listy, koruna Ananásu je zelenej farby a má výšku 20 cm. Jeho listy sú príjemné na dotyk, nakoľko sú vyrobené z PU,  na konci majú krátke ostne. Stonka je z plastu.  Dodáva sa bez kvetináča, odporúčame výplň prírodných kamienkov. Dekoratívny kvetináč ako aj ozdobné kamienky si môžete vybrať aj na našej stránke.

Umiestnenie

Ananásové listy sú pekným doplnkom každej miestnosti vo vašej domácnosti, ale môže sa umiestniť aj na vonkajšie pred nepriaznivým počasím chránené miesta. Túto rastlinku si môžete naaranžovať do visiaceho kvetináča, ale hodí sa aj na každú poličku, parapetnú dosku, konferenčný stolík a tak vám pomôže vytvoriť útulný priestor kdekoľvek. 

Kombinácia

Rozmiestnenie týchto ananásových listov je moderné prakticky v hocijakom štýle. Či už zvolíte umiestnenie viacero listov vedľa seba – až to môže pokojne pripomínať džungľu. Takúto kompozíciu si môžete vytvoriť kombináciou umelých stoniek Ananásu, Palmy Areca, Papradia Boston z našej ponuky.

Parametre

Kód produktu 20146
Výška 20 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 9 cm
Materiál kmeňa / stonky plast
Šírka listu 2 cm
Dĺžka listu 7 cm
Materiál listu plast
Farba listu zelená
Dĺžka tŕňa 7 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!