Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá vetvička Borovica 14 cm

Zľava
39 %
Pôvodne
1,80 €
Dnes len
1,09 € s DPH
0,91 € bez DPH
770 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 29. mája
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 29. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Borovica (Pinus) je rod stálezelených ihličnatých stromov, poprípade kerov z čeľade borovicovité. So zhruba 110 druhmi ide o najväčší rod čeľade. Rovnako ako ostatní zástupcovia čeľade borovicovitých sa prirodzene vyskytujú výhradne na severnej pologuli. Výnimkou je Borovica Merkusii, ktorá na Sumatre zasahuje aj na južnú pologuľu. Areál rozšírenia rodu je veľkýː rastú od oblasti severských lesov cez mierne podnebné pásmo a subtrópy až do hôr trópov, niekde vystupujú až k hornej hranici lesa či nad ňu. 

Výskyt

Pochádza pravdepodobne zo Starého sveta, maximum druhového bohatstva dosahuje v Severnej a Strednej Amerike, ďalšou bohatou oblasťou je Východná Ázia, Indočína a oblasť Himalájí. V Európe sa vyskytuje 12 – 13 pôvodných druhov, z toho 9 – 10 dvojihlicových a 3 päťihličné. Niektoré severoamerické ale aj stredomorské druhy sú veľmi dobre adaptované na lesné požiare, ako dokladajú už fosílne nálezy. Medzi Borovice patria aj najstaršie žijúce vyššie organizmy na Zemiː niektoré exempláre Pinus Longaeva sú preukázateľne staré viac ako 4 800 rokov.

Parametre

Naša vetva Borovice je vysoká 14 cm. Má zelenú stonku vyrobenú z kvalitného plastového materiálu. Niekde v polovici tejto stonky začinajú zelené listy ktoré sú zakončené špicom a sú vyrobené z PU materiálu. Táto rastlina sa dodáva bez vnútornej vložky alebo dekoratívneho kvetináča. Obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého rastlinu jednoducho upevníte do vami zvoleného kvetináča.

Umiestnenie

Naša vetva Borovice je určená do interiéru, vhodná ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Vďaka svojej veľkosti je vhodné ju umiestniť na konferenčný stolík alebo komodu tak, aby bola na dobre viditeľnom mieste. Skvele doplní váš interiér a dodá mu vzdušný škandinávsky nádych.

Kombinácie

Umelá vetva Borovice sa dá veľmi pekne kombinovať s rôznymi Eševériami, pekne sa dopĺňa aj s Agáve, no aj s inými vetvami z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto vetvu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Na našej stránke si taktiež viete vybrať pekný dekoratívny kvetináč, ako aj dekoratívne štiepky na ozvláštnenie vašej dekorácie. K tejto umelej vetve borovice sa skvele hodia kvetináče s mramorovým vzorom. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov vetiev tejto borovice. Vytvoríte si tak naozaj úchvatnú výzdobu na váš stôl, či poličku.

Parametre

Kód produktu 20153
Výška 14 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Materiál listu plast
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 6 cm
Dĺžka ihličia 5 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!