Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá vetva Papraď 16 cm

Zľava
27 %
Pôvodne
1,10 €
Dnes len
0,80 € s DPH
0,67 € bez DPH
1460 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 5. októbra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 5. októbra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Je to bylina bez nadzemnej stonky často rastúca v lesoch severnej pologule. Bežne sa pestuje aj ako okrasná rastlina v záhradách. Uprednostňuje kyslú, ílovitú, vlhkú, humóznu pôdu, nemá rada vápencové podložia. Dorastá do výšky 50 až 100 cm. Má bohatú prízemnú ružicu svetlozelených kopijovitých listov, ktorými pripomína papraď samčiu. Na rozdiel od paprade samčej lístky paprade samičej sú zložitejšie strihané: 2 - 3 krát perovito strihané a tvoria 20 - 40 jariem (čiže párov na hlavnej listovej stopke). Podobná je jej aj papradka alpínska (Athyrium distendifolium), ktorá rastie v horských lesoch.

Výskyt

Papraď pochádza z tropických oblastí Južnej Ameriky. Má nápadný vzhľad, zelené vejárovito rozvetvené listy a dorastá do výšky až jedného metra. Na Slovensku bežný lesný druh. Papraď rastie v tienistých lesoch od nížin až po alpínsky stupeň. V nižších polohách uprednostňuje hrabové dubiny, v stredných bučiny so spodnou vodou vo väčšej hĺbke a pôdy so značnou vodnou kapacitou. Rastlina má viac podobných druhov. 

Parametre

Naša umelá papraďová vetva je vysoká 16 cm. Má jednu plastovú zelenú stonku. Táto umelá papraďová vetva pôsobí a vyzerá ako živá. Materiál listu je vyrobený z PU materiálu. Dodáva sa bez kvetináča, ale ten si môžete objednať na našej stránke. Rastlina obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu, či dekorácie.

Umiestnenie

Táto umelá Papraďová vetva je určena do interiéru. Môžete ich umiestniť na schodisko, do chodieb, na rôzne police, ktoré sú ďalej od okien. Na komodu, alebo na vrchnú policu kuchynskej linky, kde vám ak použijete viac kusov, pekne naplní váš interiér zeleňou.

Kombinácie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene a trochu pohody s touto umelou rastlinou, ktorá vyzerá ako živá. Papraďová vetva sa dá kombinovať s viacerými rastlinami z našej ponuky. Vďaka zapichovaciemu tŕňu je možné ju kombinovať do rôznych aranžmánov či dekorácií. Hodí sa k nej v podstate každá zelená rastlina z našej ponuky. Je to veľmi všestranná rastlina, ktorá nájde svoje využitie v akejkoľvek dekorácii.


 

Parametre

Kód produktu 20170
Výška 16 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 11 cm
Dĺžka kmeňa / stonky 9 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Dĺžka vetvy 5 cm
Materiál listu plast
Farba kmeňa / stonky zelená
Farba vetvy zelená
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!