Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý Potosovec škvrnitý 25 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
3,50 €
Dnes len
2,09 € s DPH
1,74 € bez DPH
1398 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 27. februára
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 27. februára
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Potosovce patria medzi rod rastlín z čeľade Araceae. Tento rod zahŕňa asi 20 druhov mohutných Lián, rozšírených v tropickej Ázii a Austrálii. Mladé formy Potosovcov sa pestujú ako izbové rastliny, často pod názvom Scindapsus. Potosovce sú mohutné Liany s drevnatými, vetvenými stonkami koreniacimi v zemi. Listy sú striedavé, dvojradové rozložené, dlho stopkaté, s celistvou alebo perovitou laločnatou čepeľou. Výnimočne je čepeľ na ploche pozdĺž stredného rebra nadrobno dierovaná. Žilnatina je sperená.

Výskyt

Rod Potosovcov zahŕňa 20 druhov. Je rozšírený od severovýchodnej Indie, po japonske ostrovy Rjúkjú, Austrálii a Tichomorské ostrovy. Vyskytuje sa tiež na Srí Lanke. Najväčší areál rozšírenia má práve druh Potosovec škvrnitý. Potosovce rastú vo vlhkých tropických dažďových lesoch, kde rastú ako vysoko šplhajúce popínavé rastliny po stromoch či skalách.

Parametre

Umelá vetva Potosovca je vysoká 25 cm. Jej stonka je vyrobená z kvalitného plastového materiálu. Na tejto stonke sa nachádza 6 menších vetiev, ktoré sú  vyrobené z rovnakého materiálu ako stonka. Vetva obsahuje aj 36 listov vyrobených z plastu, ktoré sú na dotyk ako živé a to pomáha dotvoriť realistický efekt celej vetvy. Listy Potosovca sú naozaj krásne, prírodne sfarbené. Obsahujú snáď všetky odtiene zelenej. Kresba listov je škvrnitá, čo vytvára veľmi zaujímavé kontrasty. Kvetináč táto vetva neobsahuje, avšak pomocou zapichovacej stonky si viete rastlinku jednoducho umiestniť do vami vybraného kvetináča, prípadne inej zvolenej aranže.

Umiestnenie

Potosovec je rastlina určená do interiéru. Náš Potosovec vám svojim realistickým vzhľadom dokáže príjemne oživiť domácnosť, či iné prostredie, do ktorého sa rozhodnete túto rastlinu umiestniť. Taktiež sa nemusíte báť aranžovania s inou rastlinou či už ide o rastlinu kvitnúcu, alebo rovnako zelenú.

Kombinácie

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, tak Potosovec sa veľmi pekne dopĺňa s Difenbachiami, Monsterami, alebo Kaládiami. No určite nespravíte zlé rozhodnutie ak tento Potosovec skombinujete aj s kvetmi ako napríklad Orchidea. Taktiež na našej stránke nájdete aj široký výber kvetináčov. Ku Potosovcu by sme vám odporučili kvetináč jednofarebný, ktorý umožní Potosovcu pekne vyniknúť, dať ho do popredia, ale môžete zvoliť kvetináč aj so štruktúrou, prípadne viacfarebný. Všetko je to o vašom vkuse. V našej ponuke si viete vybrať aj dekoratívne štiepky či kamienky a s ich pomocou si pekne dodekorovať svoj aranžmán.


 

Parametre

Kód produktu 20195
Výška 25 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Výška vetvy 6 cm
Počet vetiev 7 ks
Materiál vetvy plast
Výška listu 8 cm
Šírka listu 6 cm
Počet listov 36 ks
Materiál listu plast
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 7 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!