Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý sukulent Kaktus 11 cm

Zľava
24 %
Pôvodne
2,90 €
Dnes len
2,19 € s DPH
1,83 € bez DPH
690 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 5. októbra
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 5. októbra
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Kaktusy sú suchomilné rastliny patriace do čeľade cactaceae. Kaktus je  veľmi odolný a dlhoveký sukulent. Má stĺpovitú, sploštenú a dužinatú stonku. Kaktusy patria medzi sukulentné rastliny. Sukulencia vznikla ako jedna z reakcií rastlín na nepriaznivé klimatické podmienky v oblastiach, kde je limitujúcim faktorom nedostatok vody. Každá rastlina, ktorá je schopná vo svojom tele pútať zásobu vody je sukulentná. Podľa toho, kde si rezervu tvorí, rozdeľujeme sukulenty na listové, koreňové a stonkové, ku ktorým patria predovšetkým kaktusy. Jednoducho povedané, každý kaktus je sukulent, ale nie každý sukulent je kaktus. 

Výskyt

Kaktusy pochádzajú zo všetkých troch amerických subkontinentov  Bohatá čeľaď kaktusov zahrňuje približne 2500 druhov z 300 rodov. Časť kaktusov rastie v púšťach, ostatné dávajú prednosť menej drsným podmienkam polopúšti, suchých stepí, opadavých lesov či trávnatých spoločenstiev. Asi 5 % druhov rastie v korunách stromov tropického dažďového lesa.Všetky kaktusy, ktoré dnes poznáme, majú spoločný pôvod, a to tropická Amerika. Uprednostňujú polopúšte subtropickej oblasti, hlavne južnej Afriky, Madagaskaru a Severnej Ameriky. Na druhej strane, obchádzajú púšte, husté lesy a bezlesné oblasti mierneho pásma s tuhými zimami. Najväčšie množstvo kaktusov je možné nájsť v Mexiku, a síce v jeho centrálnej časti, na sever od hlavného mesta.

Parametre

Náš krásny umelý kaktus fruit je 11 cm vysoký. Ja peknej zelenej farby, jeho stonka je umelá a telo kaktusa je z PU materiálu. Je vhodný najmä do interiéru. Kaktus sa dodáva bez kvetináča, obsahuje však zapichovací tŕń, pre ľahké a praktické umiestnenie do aranžmánu či dekorácie. 

Umiestnenie

Kaktus je rastlina, ktorá svojim vzhľadom zapadne prakticky kdekoľvek. Veľmi pekne vynikne samostatne, ale aj v kombinácii s iným kaktusom. Dodáva sa ako bodec, takže je možné ho umiestniť kamkoľvek. Môžete ho umiestniť na pracovný stôl, poličku, parapetu, balkón. Kaktus sa pre svoj pôvod a tvar dokonca hodí aj do kúpelne, do toalety či dokonca sauny. Kaktusy môžeme umiestniť ako solitéry aj na reprezentatívnejšie miesto v byte. 

Kombinácie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou rastlinou, ktorá vyzerá ako živá.

Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami kaktusov alebo sukulentov z našej bohatej ponuky, prípadne s iným naším sortimentom podľa vášho vkusu.

Možná je aj kombinácia s dekoratívnym kvetináčom. Ku kaktusu sa hodí jednofarebný, ideálne lesklý biely kvetináč, ktorý dokáže krásne podčiarknuť krásu akéhokoľvek sukulentu.

Parametre

Kód produktu 20125
Výška 11 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Materiál kmeňa / stonky plast
Materiál listu plast
Farba ihličia zelená
Dĺžka tŕňa 5 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!