Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý Lotos sukulentný 17 cm

Zľava
25 %
Pôvodne
3,30 €
Dnes len
2,49 € s DPH
2,08 € bez DPH
482 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 9. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta zajtra, 9. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Lotosovité je čeľaď z radu proteotvaré z pravých dvojklíčnolistových rastlín. Zahŕňa jediný rod lotos. Charakteristickým biotopom lotosov sú stojaté a pomaly tečúce plytké vody trópov a subtrópov. Lotus je trváca, na dne zakoreňujúca vodná rastlina s rozkonáreným podzemkom. Listy sú striedavé, vyrastajú z podzemku, s prílistkami, splývajú na vodnej hladine alebo vyčnievajú z vody, s prieduchmi len na vrchnej strane čepele. Stonka je bez druhotného hrubnutia. Na vrchole podzemku sa na konci sezóny vytvárajú hľuzovité zásobné orgány. Stopky listov sú dlhé a prirastajú uprostred štítovitej čepele. Žilnatina je dlaňovitá. Kvety sú jednotlivé, veľké, obojpohlavné, pazušné, vyčnievajúce nad hladinu na dlhých stvoloch. Opeľované sú hlavne chrobákmi. Lotos je považovaný aj za kvet šťastia. Symbolizuje energiu pre šťastné potomstvo, rozrastajúcu a prosperujúcu rodinu a manželské šťastie.

Výskyt

Pôvod - Amerika a Mexiko. Prispôsobila sa životu v extrémnych podmienkach, ktoré prevládajú v stepiach Južnej Ameriky, odkiaľ pochádza. Sukulenty majú jednu zvláštnosť: počas obdobia silného sucha zmiznú všetky nadzemné časti a keď sa objaví vlhkosť, okamžite sa obnovia. Táto rastlina má veľmi nízke nároky, môže zostať bez starostlivosti aj niekoľko týždňov. Jej najväčšími nepriateľmi sú prebytočná voda a nízke teploty. Z podzemkov lotosu sa v Číne a Indii pripravujú pokrmy, ktoré sú ľahko stráviteľné. Múka vyrobená z nich sa používa na výrobu chleba.

Parametre

Náš Lotos sukulentný má výšku 17 cm. Obsahuje jednu umelú stonku, z ktorej sa tiahnu zeleno ružové listy vyrobené z kvalitného PU materiálu. Dodáva sa bez kvetináča. Rastlina má však zapichovaciu stonku, takže je ľahké ju aplikovať do krásnych aranžmánov, či rôznych dekorácií. 

Umiestnenie

Náš umelý Lotos je určený do interiéru. Hovorí sa, že ak položíte lotosový kvet v obývačke, v oblasti rodiny alebo v kancelárii, pritiahne energie bohatstva a šťastných náhod. Lotos môžete umiestniť v obývacej izbe alebo v spálni, kde zharmonizuje rodinné prostredie, upokojí myseľ a zlepší vzťahy medzi členmi domácnosti. Ak umiestnite krištáľový lotosový kvet v obývacej izbe pri okne, zachytí slnečné lúče a vnesie energiu šťastia do domu a vyčistí negatívne energie. Ak chcete mať doma trochu univerzálneho symbolu čistoty a osvietenia, ale živej rastline sa u vás nedarí, náš umelý Lotos je pre vás ten pravý.

Kombinácie

Lotos odporúčame kombinovať s rôznymi farebnými variantami lotosových kvetov, sukulentov alebo iných okrasných rastlín z našej ponuky. Záleží len na vašej fantázii a preferenciách. Lotos vám pekne ozdobí stôl, či okennú parapetnú dosku. Voľba správneho kvetináča robí skutočné divy. Odporúčame voliť viac výrazné kvetináče, prípadne kvetináče so vzorom, ktoré tvoria so sukulentami dokonalú súhru. Ako výplňový materiál sú veľmi vhodné dekoračné kamienky, do ktorých sukulent osadíte. Nájdete ich aj v našej ponuke.

Parametre

Kód produktu 20172
Výška 17 cm
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Šírka 16 cm
Počet kmeňov / stoniek 1 ks
Materiál kmeňa / stonky plast
Šírka listu 2.5 cm
Dĺžka listu 8 cm
Materiál listu plast
Farba listu červená, zelená
UV Ochrana nie
Dĺžka tŕňa 10 cm

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!