Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý panel Vavrín - 50x50 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
15 €
Dnes len
8,79 € s DPH
7,32 € bez DPH
1341 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 21. júna
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 21. júna
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Laurel alebo Vavrín pravý je stálezelený strom, alebo ker z čeľade Vavrínovité. Pochádza z teplých oblastí. Listy sú pomerne tvrdé, kožovité, predĺžené, kopijovité až oválne. Sú 10 – 50 mm dlhé a 20 – 50 mm široké. Majú vyvýšené a charakteristicky zvlnené okraje. Líce listov je tmavší ako rub. Kvitne od marca do apríla, má biele, žlté až modročervené kvety. Je slabo aromatický, má trpkú až horkú chuť.

Výskyt

Strom Vavrín rastie pôvodne vo východnej časti Stredomoria, ale dlho bol pestovaný v severnej Európe a Amerike. Stal sa symbolom múdrosti a slávy Grékov a Rimanov, ktorí pri oslavách korunovali kráľov, básnikov, olympijských šampiónov a víťazných generálov vencami jeho hladkých kožovitých listov. Aj keď existuje niekoľko druhov Vavrína, v kuchyni sa používa iba Laurus nobilis, čerstvé aj sušené listy.

Parametre

Náš panel Vavrín má veľkosť 50x50 cm, je vyrobený z kvalitného plastového materálu s UV ochranou. Listy na tomto panely sú melírované z tmavej až do svetlozelenej farby, čo pridáva na ich atraktívnom vzhľade. Nosnú kostru každého panela tvoria dielce z PE materiálu vo veľkosti 25x25 cm. Jednotlivé dielce sú na okrajoch doplnené o spojovacie klipy pre jednoduché spájanie do požadovanej veľkosti. Základný panel vždy obsahuje 4 dielce, takže celkový rozmer objednávaného panelu je 50x50 cm. Na zadnej strane každého panela sa nachádza plastová mriežka, ktorá vám zjednoduší inštaláciu, ako aj rovné strihanie panela na požadovaný rozmer, ktorý si môžete prispôsobiť.

Umiestnenie

Náš umelý panel Vavrín vďaka svojej UV ochrane je možné umiestniť ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Ak sa rozhodnete pre umiestnenie v interiéri tak sa náš panel dá veľmi jednoducho umiestniť na stenu a tak vyplniť prázdne miesto u vás doma, alebo na balkóne. No ak máte záhradu tak ho môžete použiť ako adekvátnu náhradu za živý plot. Vertikálna stena sa umiestňuje nielen k múrom, ale často aj do priestoru, napríklad na jeho optické predelenie.

Kombinácie

Túžite po živej zelenej stene a nedarí sa vám to zrealizovať? Máme pre vás jednoduché riešenie. S našim umelým panelom Vavrín vám umožníme splniť si sen. Veľmi pekne vynikne svojimi listami v rôznych odtieňoch zelenej, prípadne je možné do nich zakomponovať aj niekoľko druhov rastlín s farebnejšími listami napr. S Kaládiom, Dieffenbachiou, alebo Fitóniou získate jedinečnú kulisu vo vašom interiéri.

Parametre

Kód produktu 30003
Šírka 50 cm
Dĺžka 50 cm
UV Ochrana áno

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!