Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý panel Buxus - 50x50 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
15 €
Dnes len
8,79 € s DPH
7,32 € bez DPH
626 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Buxus vždyzelený je neopadavý ker, kedysi vo veľkom pestovaný v nejednej zámockej záhrade, alebo parku. Rastie pomaly, ale po čase dokáže dorásť aj do výšky 6 m. Jeho zelené konáriky sú obrastené protistojnými, vajcovitými listami. Listy sú malé, hladké a kožovité. Skoro na jar sa v pazuchách listov tvoria klbká žltých kvetov, ktoré nemajú korunu. Buxus je jednodomá rastlina, má samčie aj samičie kvety rastúce na tej istej rastline. Samičie kvety sú umiestnené na konároch nad samčími a po oplodnení sa z nich tvoria malé plody – tobolky. Buxus je jedovatá rastlina. Listy, hlavne mladých rastlín, mohli byť omylom zamieňané s listami medvedice lekárskej, alebo aj brusníc.

Výskyt

Buxus vždyzelený je pôvodnou rastlinou z oblasti Stredozemia odkiaľ ju pestovatelia rozšírili do ostatných kútov sveta. Po stáročia sa využívalo aj jeho kvalitné drevo ktoré je biele, alebo svetlo žlté, tvrdé, ťažké a má jemnú štruktúru.

Parametre

Náš umelý panel Buxus s rozmermi 50x50 cm je vyrobený z kvalitného plastu s UV ochranou. Jeho drobné lístky sú tmavozelenej farby a na koncoch niektoré až do žltozelena, čím získava zaujímavý pestrý vzhľad. Nosnú kostru každého panela tvoria dielce z PE materiálu vo veľkosti 25x25 cm. Jednotlivé dielce sú na okrajoch doplnené o spojovacie klipy pre jednoduché spájanie do požadovanej veľkosti. Základný panel vždy obsahuje 4 dielce, takže celkový rozmer objednávaného panelu je 50x50 cm. Na zadnej strane každého panela sa nachádza plastová mriežka, ktorá vám zjednoduší inštaláciu, ako aj rovné strihanie panela na požadovaný rozmer, ktorý si môžete prispôsobiť.

Umiestnenie

Panel môžete nainštalovať na balkón, či plot a tak si vytvoriť príjemnú clonu napríklad od rušivej ulice. Výhodou umelého živého plota je veľmi realistické prevedenie, často až na nerozoznanie od prírodného originálu, veľmi jednoduchá inštalácia na existujúce pletivo či stenu a prakticky žiadna následná údržba.

Kombinácie

Umelé Buxusové panely môžete dekoratívne pripevniť k stene v interiéri. Doplniť ich môžete rôznymi sukulentmi, či papraďou. Vďaka tomu sa vám veľmi ľahko podarí vytvoriť obraz plný zelene ktorý neunikne žiadnemu pohľadu.

Parametre

Kód produktu 30000
Šírka 50 cm
Dĺžka 50 cm
UV Ochrana áno

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!