Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý panel Brečtan - 50x50 cm

Zľava
39 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
7,29 € s DPH
6,08 € bez DPH
1032 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 29. mája
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 29. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Brečtan je stále zelená popínavá rastlina, ktorá postupom času drevnatie. Je to rastlina typická pre lesný porast. Patrí medzi mimoriadne nenáročné a zároveň odolné rastliny. Na zimu nezhadzuje listy. Často preto býva súčasťou jesenných a vianočných dekorácií. Výhodou je, že Brečtan je stále zelená rastlina. Zaraďuje sa tak medzi najviac vyhľadávané popínavé dreviny. Brečtan popínavý je takisto jedným z najlepších čističov vzduchu. Nevýhodou Brečtanu je, že neustále vytvára korienky a v prípade, že sa nachádza na fasáde domu, narúša murivo.  Brečtan je vo väčších dávkach jedovatý. Najjedovatejšou časťou rastliny sú bobule. Tie sú zdrojom obživy pre vtákov. Je domovom mnohých druhov hmyzu.

Výskyt

Pôvod a rozšírenie: Brečtan pravdepodobne pochádza z Európy. Dnes rastie v Európe a v Ázii a bol zavlečený do Severnej Ameriky. Je veľmi rozšírený v tienistých lesoch, kde sa popína po kmeňoch stromov. Uprednostňuje skôr polotieň až tieň. Brečtanom sa dobre darí vo vlhšej pôde bohatej na humus. Použitie v kozmetike: Kozmetika využíva najmä účinky alfa-hederínu na odstraňovanie opuchlín. Stabilizovaný výťažok brečtanu sa aplikuje vo forme krému a iných kozmetických prípravkov. 

Parametre

Náš umelý panel Brečtan má šírku 50 cm a dĺžku 50 cm. Je to hustý panel s listami rôznych veľkostí tmavo a svetlozelenej farby.  Vyrobený je z vysokokvalitného plastu s UV ochranou, vďaka čomu je vhodný nielen do interiéru, ale aj do exteriéru. Nosnú kostru každého panela tvoria dielce z PE materiálu vo veľkosti 25x25 cm. Jednotlivé dielce sú na okrajoch doplnené o spojovacie klipy pre jednoduché spájanie do požadovanej veľkosti. Základný panel vždy obsahuje 4 dielce, takže celkový rozmer objednávaného panelu je 50x50 cm. Na zadnej strane každého panela sa nachádza plastová mriežka, ktorá vám zjednoduší inštaláciu, ako aj rovné strihanie panela na požadovaný rozmer, ktorý si môžete prispôsobiť.

Umiestnenie

Umelý živý panel Brečtan je jedným z najobľúbenejších umelých živých plotov. Matná stena alebo plot sa vďaka našej replike stane veľmi zaujímavou. Umelý živý plot je imitáciou prírodného porastu. Na rozdiel od živých kríkov, umelý živý plot nerastie a nepotrebuje žiadnu údržbu. Montáž je veľmi jednoduchá, jednotlivé panely 50 x 50 sa  jednoduchým kliknutím spájajú k sebe. Môžete prepojiť akýkoľvek formát povrchu a pomocou nožníc pre domácnosť ho nastrihať na požadovanú veľkosť. Získate tak realistickú umelú stenu Brečtanu na mieru.

Kombinácie

Umelý živý panel Brečtan je tiež veľmi dobrým základom pre umelú vertikálnu záhradu v interiéroch a exteriéroch. Umelý panel môžete pripevniť k stene v interiéri a doplniť o ďalšie rastliny, ktoré jednoduchým spôsobom pripevníte k panelu a tým vytvoríte ideálnu kompozíciu podľa vašich predstáv.  Môžete pridať viacfarebné alebo jednofarebné rastliny, ideálne sú Paprade, či Sukulenty, ktoré si môžete vybrať z našej širokej ponuky. Vytvorte si doma vlastnú zelenú oázu podľa vašich predstáv z krásnych umelých panelov Brečtan, ktoré Vás budú tešiť celý rok. V ponuke máme rôzne druhy umelých panelov, takisto v našom internetovom obchode vám ponúkame správne skrutky a hmoždinky, aby sa dali ľahko a správne namontovať. Prezrite si našu stránku s príslušenstvom.

Parametre

Kód produktu 30007
Šírka 50 cm
Dĺžka 50 cm
UV Ochrana áno

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!