Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý panel Pachysandra - 50x50 cm

Zľava
9 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
10,90 € s DPH
9,08 € bez DPH
Nedostupný
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Pachysandra je rod piatich druhov vždy zelených trvaliek, ktoré patria do rodiny zimostráz. Listy sú striedavé, kožovité s hrubo zubatým okrajom a zvyčajne sú dlhé 5–10 cm. Pachysandra je pôdopokryvná stálozelená trvalka. Atraktívna je hlavne lesklým sýto zeleným listom. V jarnom období sa objavujú nenápadné drobné biele kvety. 

Výskyt

Tieto druhy pochádzajú z východnej Ázie a juhovýchodnej Severnej Ameriky, niektoré dosahujú výšku 20 - 45 cm. Pachysandra môže rásť v tmavých oblastiach, a preto je vhodná a obľúbená ako pôdny kryt pre tieňové záhrady. Najbežnejšie používaným druhom je P. terminalis, japonský spurge, ktorý je agresívne sa šíriacim stále zeleným pôdnym krytom.

Parametre

Náš umelý panel Pachysandra má rozmery 50x50 cm, je vyrobený z vysokokvalitného plastu s UV ochranou, vďaka čomu je vhodný nielen do interiéru ale aj do exteriéru. Jeho listy sú sviežej zelenej farby a pôsobia veľmi vzdušným dojmom. Nosnú kostru každého panela tvoria dielce z PE materiálu vo veľkosti 25x25 cm. Jednotlivé dielce sú na okrajoch doplnené o spojovacie klipy pre jednoduché spájanie do požadovanej veľkosti. Základný panel vždy obsahuje 4 dielce, takže celkový rozmer objednávaného panelu je 50x50 cm. Na zadnej strane každého panela sa nachádza plastová mriežka, ktorá vám zjednoduší inštaláciu, ako aj rovné strihanie panela na požadovaný rozmer, ktorý si môžete prispôsobiť.

Umiestnenie

Umelý živý plot je dokonalou dekoráciou pre vaše steny či už v domácnosti alebo v kancelárii. Na vytvorenie zelenej steny je umelý panel Pachysandra ideálnou voľbou. Oceníte zakrytie výhľadu z balkóna, či terasy. Celý umelý plot vyzerá veľmi realisticky a obyčajná stena alebo plot, vďaka umelému živému plotu získa moderný vzhľad. Plot si vyžaduje minimálnu údržbu.

Kombinácie

Náš umelý panel Pachysandra je veľmi vhodný aj ako základ na vytvorenie obrazu. Stačí zakomponovať visiace rastliny, Peperomia, Pelargónia, skvele sa k nemu hodí Brečtan a Antúria. Kompozícia s týmito rastlinami vám bude pripomínať akúsi ,,džungľu”, a to priamo u vás doma.

Parametre

Kód produktu 30002
Šírka 50 cm
Dĺžka 50 cm
UV Ochrana áno

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!