Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelý panel Photinia - 50x50 cm

Zľava
39 %
Pôvodne
16 €
Dnes len
9,79 € s DPH
8,16 € bez DPH
684 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu utorok 23. júla
2,90 €
Predajne a odberné miesta utorok 23. júla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Photinia po slovensky Červienka je to stálo zelený kompaktný krík dorastajúci do veľkosti 2 - 3 m. Listy sú lesklé tmavo zelené. Najkrajšie sú pri rašení, kedy sa mladé listy zafabujú do žiarivej vínovo červenej farby. Photinia je žiarivý červený kultivar fotínie s podhlovastými listami. Vrcholce výhonov má žiarivo červené a to najmä na začiatku jari, tak po zime veľmi skoro prinášajú do záhrady veľa farby. Photinia neopadáva. Kvitne aromatickými bielymi kvetmi, ktoré sú menej nápadné. Dorastá do výšky a šírky asi 2-3,5 m. Vhodný do okrasných záhrad ako dominanta i v líniách do živých plotov. Darí sa jej na všetkých stanovištiach. Prvé roky býva ker skôr riedky a neskôr sa vetvenie zahustí tak, že je úplne nepriehľadný.

Výskyt

Prirodzený rozsah týchto druhov je obmedzený na teplú miernu Áziu od Himalái až východ do Japonska a na juh do Indie a Thajska. Photinia by mala byť chránená pred chladným a suchým vetrom zimy. Najradšej má vlhšiu, dobre odvodnenú pôdu na slnečnom stanovišti.  Je mrazuvzdorná, znesie teploty do -20 °C.

Parametre

Náš umelý panel Photinia má rozmery 50x50 cm. Je to hustý panel zo zelenými listami, niektoré na konci sfarbené do vínovej červenej farby. Listy sú rôznych veľkosti, vďaka čomu pôsobí hustým prirodzeným dojmom. Vyrobený je z vysokokvalitného plastu s UV ochranou, vďaka čomu je vhodný nielen do interiéru ale aj do exteriéru. Nosnú kostru každého panela tvoria dielce z PE materiálu vo veľkosti 25x25 cm. Jednotlivé dielce sú na okrajoch doplnené o spojovacie klipy pre jednoduché spájanie do požadovanej veľkosti. Základný panel vždy obsahuje 4 dielce, takže celkový rozmer objednávaného panelu je 50x50 cm. Na zadnej strane každého panela sa nachádza plastová mriežka, ktorá vám zjednoduší inštaláciu, ako aj rovné strihanie panela na požadovaný rozmer, ktorý si môžete prispôsobiť.

Umiestnenie

Umelý panel Photinia je imitáciou prírodného porastu, veľmi vhodný na použitie ako umelý plot. Na rozdiel od živých plotov, je tento takmer bezúdržbový a je dokonalou dekoráciou pre vaše steny či už v domácnosti alebo v kancelárii. Umelý živý plot môžete využiť aj na zakrytie výhľadu napríklad na balkóne, či terase. Dielce možno jednoducho upraviť nožnicami, na požadovaný rozmer. Dielce sa spájajú pomocou integrovaných otvorov a príchytiek, možno tak vytvoriť nekonečne veľký na seba nadväzujúce plochy. Veľmi jednoduchá inštalácia.

Kombinácie

Umelý panel je vhodný pre exteriér aj pre vnútorné použitie. Tento panel má veľa praktických výhod. Ak chcete panel použiť ako plot na zadnú stranu panela odporúčame nainštalovať tieniacu sieť pre zvýšenie nepriehľadnosti vášho plotu. Umelý panel Photinia môžete pripevniť k stene v interiéri a doplniť o ďalšie vložené rastliny. Veľmi pekne by na zelenom podklade vynikla červená Antúria, ktorá by bola výrazným prvkom. Ak sa vám žiada tento náš panel ešte viac spestriť pridajte kvety Orchideí a Papradie, výsledok bude nad očakávanie.

Parametre

Kód produktu 30001
Šírka 50 cm
Dĺžka 50 cm
UV Ochrana áno

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!