Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelý kaktus 69 cm

Zľava
11 %
Pôvodne
64 €
Dnes len
56,90 € s DPH
47,42 € bez DPH
238 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 16. augusta
2,90 €
Výdajné miesto Zásielkovňa / Packeta pozajtra, 16. augusta
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Kaktusy je čeľaď krytosemenných dvojklíčnolistových rastlín. Kaktusy sú rastliny prispôsobené dlhým obdobiam sucha v podmienkach púšte. Sú to sukulentné rastliny - keď majú prístup k vode, ukladajú si ju do zdužnatelých častí tela, ktoré sa zvyčajne redukujú len na stonku. Ich pichliače sú premenené listy, ktoré sa redukovali z dôvodu uchovávania vody. Ich kvety môžu mať veľkosť od 1 cm po 30 cm, sú zvyčajne červené, žlté, oranžové alebo fialové. Nie sú náročné na pestovanie, sú veľmi odolné a dlhoveké, no hlavne vedia očariť svojou nezvyčajnou krásou. Mnohé kaktusy počas jari a leta nádherne kvitnú no väčšinou sa pestujú kvôli ich výnimočným dužinatým stonkám a ostňom.

Výskyt

Aj keď je dnes známych veľmi veľa druhov kaktusov, všetky majú spoločný pôvod v Amerike. Predpokladá sa, že svoju cestu začali pred 80 miliónmi rokov a v tom čase by táto časť sveta vyzerala ako panenský les. Podnebie muselo byť teplé, nemrznúce a vlhké.Keďže boli priaznivé podmienky, mohli mať listy. Keď sa zrážky zmenšovali, vyvíjali sa. Listy sa zmenili na tŕne a úloha dýchať padla na stonku alebo mäsité telo, ktoré chlorofyl zazelenal. V pravých púštiach, akou je Sahara, nájdeme len pár druhov kaktusov. V oblastiach s polopúštnym charakterom je výskyt kaktusov obrovský. Také oblasti nájdeme v Južnej Afrike, na Madagaskari, v Mexiku, alebo v Južnej Amerike. Európa a Ázia je na kaktusy chudobnejšia , ale v krajinách stredomoria sa rozšírili dovezené kaktusy.

Parametre

Náš umelý Kaktus je vrátane kvetináča vysoký 69 cm. Pozostáva z 5 krásne zelených stoniek, ktoré sú vyrobené z PU materiálu a je na nerozoznanie od originálu. Dodáva sa v plastovom kvetináči, ktorého výška je 13 cm a priemer 15,9 cm. Je určený do interiéru.

Umiestnenie

Umelý Kaktus je určený ako vhodný doplnok do obývačky, spálne, či pracovne. Vytvárajte dekorácie pomocou kaktusov. Umiestnite ho na parapetu okna, poličku, jedálensky stôl alebo aj pracovný stôl. Vedľa počítača bude krásne vynikať a dodá vášmu stolu trochu sviežosti. Nakoľko je Kaktus aktuálne veľmi moderný, často ho používajú aj architekti na dotvorenie priestoru.

Kombinácie

Kaktus vie dokonale vyniknúť aj sám. Taktiež je veľmi dobre kombinovateľný s inými kaktusmi a sukulentami, ktorých širokú ponuku nájdete na našej stránke. Vytvorte si zaujímavú výzdobu na pár rokov z kaktusov a sukulentov v rôznych veľkostiach a tvarov, umiestnite ich do jednotlivých kvetináčov rôzneho tvaru, farby, materiálu a doplňte farebnými kameňmi.

Parametre

Kód produktu 20264
Výška 69 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 13 cm
Priemer vložky 15.9 cm
Počet kmeňov / stoniek 5 ks
Farba kmeňa / stonky zelená
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!