Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá úponka Muškát ružový 60 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
12 €
Dnes len
7,19 € s DPH
5,99 € bez DPH
720 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 29. mája
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 29. mája
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Muškáty (Pelargonium) patria do radu pakostotvaré, čeľade pakostovitých. Táto čeľaď zahŕňa viac ako 200 divorastúcich druhov od bylín až po drevnaté kríky. Sú zaujímavé svojim mohutným rastom, výškou a veľkosťou kvetov. Rastliny majú rozdielny vzhľad, okrem u nás pestovaných bežných muškátov poznáme druhy, ktoré v pôde vytvárajú väčšie či menšie hľuzy, podzemky, majú sukulentný vzhľad, ba niektoré botanické druhy svojim vzhľadom ani nepripomínajú naše známe kvetiny. Súkvetie vyrastá v hornej tretine výhonkov. Môže byť guľovité až veľmi riedke. Súkvetie je vrcholíkové alebo okolík. Kvety sú päťpočetné, tvar kvetu je súmerný alebo nesúmerný. Môžu byť jednofarebné, viacfarebné, prípadne s tmavším očkom. V Afrike kvety opeľujú vtáky, u nás musíme kvety umelo opeliť, no i tak je oplodnenie slabé. 

Výskyt

Domovinou väčšiny z nich je južná Afrika. Len asi 10 druhov sa prirodzene vyskytuje na Blízkom Východe alebo v južnej Austrálii. Prvé muškáty boli z Afriky privezené do botanických záhrad Európy pred viac ako 300 rokmi.  Prvý pestovaný druh bol privezený z Afriky pre botanickú záhradu v Holandsku. Má okolo 300 druhov a väčšina z nich sa pestuje v domácnostiach ako ozdoba balkónov, či okien. Vášniví pestovatelia si dávajú záležať, aby ich muškáty vyzerali čo najkrajšie a ich okná zdobili bohaté kvety.

Parametre

Naša umelá úponka Muškát ružový je dlhá 60 cm vrátane 8 cm zapichovacieho tŕňa. Na úponke je približne 86 listov prírodnej zelenej farby, ktoré sú síce vyrobené z plastu, ale veľmi realistického vzhľadu. Na úponke nájdeme aj 12 ružových kvetov a 6 púčikov. Kvety aj púčiky sú vyrobené z textilu peknej ružovej farby. 

Umiestnenie

Umelá úponka je určená do interiéru, resp. aj do exteriéru, avšak len na miesta kde nebude vystavovaná priamemu slnku, nakoľko neobsahuje UV ochranu. Vďaka autentickému vzhľadu tejto kvetiny ju môžete umiestniť do izby ako peknú dekoráciu. Naše Muškáty sú kvalitné s dlhou životnosťou. 

Umelý kvet umiestnite prakticky kamkoľvek, čím môžete rozžiariť miestnosti v dome. Veľkou výhodou umelých kvetov je, že nebudete musieť dbať na vhodnosť podmienok v jednotlivých miestnostiach. Aj v kúpeľni, kde nie sú svetelné podmienky úplne ideálne a živým kvetom by sa v nej nedarilo, je úponka Muškát skvelou alternatívou.

Kombinácia

Umelá úponka Muškátu je výborne kombinovateľná. Môžete ju ladiť s inými farebnými variáciami Muškátov, prípadne rôznych druhov úponiek, napríklad s úponkou Brečtanu, Dieffenbachie, Potosovca či Ginka. Ak si prajete dosiahnuť hustejší a bohatší vzhľad, odporúčame vám nákup minimálne dvoch kusov. Veľký výber nielen týchto spomínaných produktov nájdete na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20270
Určenie interiér
Kvetináč nie je súčasťou balenia
Počet listov 84 ks
Materiál listu plast
Počet kvetov 12 ks
Farba vetvy zelená
Farba listu z
Farba kvetu ružová
Materiál kvetu textil
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!