Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá úponka Muškát červený 100 cm

Zľava
41 %
Pôvodne
27 €
Dnes len
15,90 € s DPH
13,25 € bez DPH
360 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 21. júna
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 21. júna
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Muškát previslý alebo ťahavý je charakteristický dlhými úzkymi plazivými stonkami s hrubšími a krehkými kožovitými laločnatými listami. Listy sú prispôsobené na zadržiavanie vody počas dlhších období sucha. Kvety sú usporiadané do okolíkových súkvetí, ktoré bývajú redšie ako mávajú záhradné muškáty. Pestujú sa poloplné aj plnokveté odrody, ale ani tie nemajú súkvetia veľmi husté. Kvety kvitnú v odtieňoch červenej, bielej, ružovej, lososovej, oranžovej, tmavopurpurovej a sú aj dvojfarebné odrody. Previslý muškát časom stráca vitalitu a schopnosť znova vytvárať ťahavé stonky a kvitnúť. Po dvoch až troch rokoch mu výhonky drevnatejú a ťažšie tvoria zelené výhonky. Preto sa odporúča každoročne si namnožiť nové čerstvé rastlinky.

Výskyt

Muškáty (Pelargonium) patria do čeľade pakostotvaré (Geraniales). Táto čeľaď zahŕňa viac ako 200 divorastúcich druhov od bylín až po drevnaté kríky. Domovinou väčšiny z nich je južná Afrika. Len asi 10 druhov sa prirodzene vyskytuje na Blízkom Východe, alebo v južnej Austrálii. Prvé muškáty boli z Afriky privezené do botanických záhrad Európy pred viac ako 300 rokmi. Prví šľachtitelia muškátov boli Angličania. Neskôr k nim pribudli hlavne nemeckí, francúzski a americkí šľachtitelia. Prudký rozmach šľachtenia klasických muškátov bol zaznamenaný v prvej polovici 19. storočia. Údajne bolo v tomto období už okolo 1000 rôznych odrôd, mnohé z nich sú už v súčasnosti bohužiaľ neznáme. Šľachtiteľský proces bol vo väčšine prípadov nedostatočne zdokumentovaný, preto nie je možné určiť presný pôvod mnohých pestovaných odrôd. Odborníci zaoberajúci sa genetickým skúmaním muškátov sa zhodujú na tom, že v súčastnosti pestované muškáty sú výsledkom kríženia len asi 30 divorastúcich druhov. 

Parametre

Náš červený Muškát má dĺžku 100 cm. Táto umelá úponka je určená do interiéru, resp. aj do exteriéru, avšak len na miesta kde nebude vystavovaná priamemu slnku, nakoľko neobsahuje UV ochranu. Disponuje 22 kvetmi krásnej červenej farby a cca 230 zelenými listami, ktoré sú vyrobené z kvalitného textilného materiálu. Stonky sú vyrobené z plastu. Kvetina obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu, či dekorácie. Kvetináč nie je súčasťou.

Umiestnenie

Umelá úponka Muškát červený dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru. Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť. Výborne vyplní „hluchý“ priestor. Pomocou zapichovacej stonky rastlinu môžete ľahko vložiť do ozdobného kvetináča podľa vášho výberu. Nič nepokazíte, keď si s ním skrášlite okno alebo balkón. Muškát červený je rastlina, ktorá je veľmi obľúbená. Má svoje čaro a nezameniteľnú noblesu.

Kombinácie

Rozjasnite svoj interiér trochou zelene s touto umelou rastlinou, ktorá vyzerá ako živá. Veľmi pekne vynikne samostatne ako jedinec vo visiacom dekoratívnom kvetináči, ktorý si môžete vybrať na našej internetovej stránke. Nakoľko je táto úponka sama o sebe veľmi výrazná, odporúčame k nej preto kombinovať najmä jednofarebné kvetináče, alebo truhlíky pre ešte lepšie zvýraznenie krásy našej umelej úponky. Pre hustejší efekt zvoľte dve a viac úponiek do svojej dekorácie.

Parametre

Kód produktu 20273
Materiál listu plast
Počet kvetov 22 ks
Farba vetvy zelená
Farba listu zelená
Farba kvetu červená
Materiál kvetu textil

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!