Kontaktujte nás +421 2222 000 62

Umelá Perová tráva krémová 120 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
70 €
Dnes len
41,90 € s DPH
34,92 € bez DPH
110 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu zajtra, 17. apríla
2,90 €
Predajne a odberné miesta zajtra, 17. apríla
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Jedným zo zástupcov viacročných rastlín obilnín je Perová tráva. 

Rastlina dosahuje 40-100 cm. Líši sa v zelenošedých tuhých listoch vo forme trubice. Priemerná dĺžka chlpatej markízy je asi 16 cm. Rastlina kvitne v máji až júni.

Líši sa vo vzpriamenej stonke a úzkych listoch pozdĺž nej. Pruhované uši môžu mať výšku až 25 mm. K šíreniu trávy dochádza prirodzene, to znamená, že semená sú nesené vetrom na pomerne dlhé vzdialenosti. V tme, s výskytom rosy sa Perová tráva zatvára. Špirálovité spodné koleno sa rozvinie a nakloní stonku do pôdy. S východom slnka sa vracia do pôvodného stavu, ale nevychádza zo zeme. Je to spôsobené prítomnosťou štetín na nosiči, ktoré priliehajú k povrchu pôdy.

Výsky

Rastlinu nájdete na skalnatých, stepných a skalnatých miestach v Európe, na Kaukaze, v Ázii a na západe Sibíri. Tráva rastie nie viac ako 70 cm na výšku. Má tmavozelené listy a dĺžka pernatých markíz je asi 30 m. Perie je dlhé asi 30 mm.

Najkrajšia Perová tráva je trváca bylina z čeľade obilnín (Bluegrass). Dokáže ,,vyliezť “ na horný pás hôr. Znáša pokles teploty až na -23.

Parametre

Naša umelá Perová tráva je vysoká 120 cm vrátane základného plastového kvetináča v ktorom je dodávaná. Jej listy sú vyrobené z kvalitného plastu a líšia sa nielen rôznou výškou, ale aj farebným prevedením. Svetlozelené listy sa striedajú s bordovými, čo jej dodáva na exkluzivite. Korunou krásy je päť stoniek s pernatými metlinami krémovej farby s dĺžkou 20 cm. Umelú Perovú trávu odporúčame umiestniť do interiéru, alebo na chránené miesta v exteriéri.  

Umiestnenie

Umelá Perová tráva sa stane výrazným prvkom vášho interiéru. Vyplníte ňou prázdne miesto, alebo zakryjete nedostatky vo vašej obývačke, spálni, či chodbe. Táto dekorácia je veľmi obľúbená v reštauračných zariadeniach na dotvorenie priestoru. Ako solitér veľmi pekne vynikne na balkóne, pokiaľ ho máte napríklad zasklenný. Je ideálna ak potrebujete vytvoriť predel miestnosti.

Kombinácie

Veľmi jej to pristane v spoločnosti iných tráv, alebo Papradí. Vynikne aj pri krásnom umelom strome z našej ponuky napríklad ako Fikus, Draceny, ale aj s Monsterou. S touto kombináciou si zútulnite váš domov, reštauračný priestor, či krásnu zelenú oázu pokoja vo wellnesse. K tejto umelej Perovej tráve sa hodí jednofarebný kvetináč. Správne zvolený kvetináč dokáže podčiarknuť krásu Perovej trávy, ako aj celkový interiér, do ktorého bude táto rastlina umiestnená.

Spomínané produkty nájdete v našom e-shope.

Parametre

Kód produktu 20279
Výška 110 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 12.5 cm
Priemer vložky 15 cm
Materiál listu plast
Počet kvetov 5 ks
Farba listu zelená, bordová
Farba kvetu krémová
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!