Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Umelá tráva Ozdobnica čínska tmavozelená 150 cm

Zľava
40 %
Pôvodne
78 €
Dnes len
46,90 € s DPH
39,08 € bez DPH
90 ks skladom ihneď k odoslaniu
Kuriér na adresu pozajtra, 21. júna
2,90 €
Predajne a odberné miesta pozajtra, 21. júna
1,90 €
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Popis

Charakteristika

Ozdobnica čínska sa radí do čeľade lipnicovitých Poaceae. Bylina, trvalka rastúca do výšky 0,8-2 m, zriedkavo 4 m. Listy sú 18–75 cm dlhé a 0,3–2 cm široké. Kvety červenkasté, vyrastajú nad listami. Kvitne v júli až auguste. Rastie ako hustý kompaktný trs. Ozdobnica čínska je dnes jednou z najobľúbenejších okrasných tráv. Darí sa jej na teplom slnečnom mieste. Zvláštnu starostlivosť si vyžaduje len v zime, kedy je vhodné zviazať suché listy do snopu.

Výskyt

Ozdobnica čínska je tráva rastúca prirodzene vo východnej Ázii najviac v Číne, Japonsku a v Kórei. Je široko rozšírená ako okrasná rastlina v teplých regiónoch celého sveta. Stáva sa invazívny druh v časti Severnej Ameriky. Bolo vyšľachtených niekoľko kultivarov. Sú nenáročné na pestovanie. Svoj príťažlivý vzhľad si zachovávajú až do neskorej zimy, preto sa čoraz častejšie stávajú súčasťou aj našich záhrad.

Parametre

Naša umelá tráva Ozdobnica čínska tmavozelená je vysoká 145 cm vrátane kvetináča. Dodáva sa v plastovom kvetináči, ktorého výška je 14 cm a priemer 17,50 cm. Listy sú prírodnej tmavo zelenej farby a sú vyrobené z vysokokvalitného plastu. Dizajn rastliny pôsobí veľmi elegantným a hustým dojmom.

Umiestnenie

Umelá Ozdobnica čínska tmavozelená je vhodná do interiéru. Vďaka jemnej štruktúre listov a pravidelnému tvaru trsu sa s obľubou využívajú ako solitéry, alebo ako stena sviežej zelenej farby. Vynikne kdekoľvek či ju umiestnite v obývačke, kúpelni alebo predsieni. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu vám nebudú chcieť veriť, že ide o umelú rastlinu. Prosté a elegantné trsy trávy sa medzičasom stali nevyhnutnosťou v každom modernom zariadení. Vďaka vysokokvalitnému a prirodzenému vzhľadu, ako aj mnohostranným možnostiam použitia sa táto tráva stane veľmi obľúbeným prvkom vo vašej celoročnej dekorácii.

Kombinácie

Ozdobnica čínska je rastlina ktorá vynikne najmä ako solitér a tak vyplní hluché miesta vo vašom interiéri. Ak potrebujete vytvoriť predel miestnosti je táto tráva priam ideálna. Kombináciou s umelou trávou ako je napr. Ostrica Buchananova bordová vytvoríte zaujímavý farebný a aj kontrastný efekt. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parametre

Kód produktu 20282
Výška 150 cm
Určenie interiér
Kvetináč iba vnútorná vložka
Výška vložky 14 cm
Priemer vložky 17.52 cm
Materiál vložky plast
Materiál listu plast
Farba listu zelená
UV Ochrana nie

Recenzie

0 z 5
Tento produkt nemá žiadne hodnotenia. Buďte prvý kto ho ohodnotí!