Kontaktujte nás +421 2222 000 62

TOP 7 tipov ako zútulniť vašu kanceláriu

Nie je tajomstvom, že väčšinu svojho života strávime práve vo svojom zamestnaní. Zamestnávatelia sa rôznymi formami snažia o to, aby sa zamestnanci cítili v práci čo najlepšie. Rôzne benefity, zaujímavé workshopy alebo ovocné dni v týždni už nie sú novinkou. My sa Vám však v dnešnom článku posnažíme dať zopár tipov ako zútulniť interiér pracoviska.

Vzdušnosť je už samozrejmosťou

Preplnené miestnosti nábytkom už dávno nie sú in. Trendom je tzv. minimalistický štýl. Nábytok, ktorý nie je potrebný preto neumiestňujte do kancelárií. Prúd kreativity a myšlienok sa uvoľňujú jednoduchšie v miestnosti, ktorej charakteristickou črtou je najmä vzdušnosť. Veľké okná cez ktoré budú do miestnosti prenikať slnečné lúče budú rozhodne to, čo v svojich kanceláriách nutne potrebujete.

Dostatočne presvetlená miestnosť je kľúčom k úspechu.
Dostatočne presvetlená miestnosť je kľúčom k úspechu.

Farba miestnosti

Aj keď sú pochmúrne farby ako sivá trendom, nie vždy je nutné a riadiť najnovšími trendmi. Už vôbec nie ak ju chcete aplikovať do miestnosti kde sa rozvíja chod Vašej firmy. Istotou, ktorou rozhodne nešliapnete vedľa je nestarnúca klasika - biela. Môžete však siahnuť aj po iných žiarivých farbách ako napríklad žltá či hráškovo zelená, no práve takéto výrazné farby môžu mať nepriaznivý efekt na kreativitu Vašich zamestnancov. Ako iste vieme, vkus je u každého iný a to čo sa páči Vám sa nemusí zhodovať s vkusom Vašich zamestnancov. Navyše ak stavíte na bielu farbu uľahčí Vám to samotné zariaďovanie kancelárie.

Vďaka bielej farbe na stenách budete zaručene spokojní Vy aj Vaši zamestnanci
Vďaka bielej farbe na stenách budete zaručene spokojní Vy aj Vaši zamestnanci

Vôňa miestnosti by nemala opantať, ale nadchnúť

Naše zmysly sú mimoriadne kľúčové pri vykonávaní práce. Ak chcete docieliť čo najlepšiu atmosféru, rozhodne by ste nemali zabúdať ani na vôňu. Odporúčame použiť svieže vône s miernym kvetinovým závanom. Dajte však pozor aby tej vône nebolo až príliš. Môže to mať nepriaznivý vplyv na pozornosť a koncentráciu Vašich zamestnancov. Veď ako sa hovorí, menej je niekedy viac.

Zeleni stopku nedávajte

Staré dobré a známe. Mnohí dizajnéri sa stotožňujú s názorom, že práve vďaka rastlinám sa kreatívna stránka ľudí omnoho rozširuje a pracuje na plné obrátky. Faktom je, že mnohí umelci vo svojich domovoch mávajú mnoho kvetov.

Nie len praktická, ale hlavne estetická forma pomôže k ucelenému celku, ktorý je viac než len žiadaný. Horúcim trendom sú tzv. zelené steny, ktoré môžu slúžiť ako vstupná brána do pracoviska v predsieni. Taktiež však môžete siahnuť po kvetoch väčšieho vzrastu ako napríklad veľmi obľúbená dracena či fikus alebo práve naopak- menšieho vzrastu ako napríklad peperomia, svokrin jazyk alebo taktiež agáve.

Zeleňou v interiéri rozhodne nešliapnete vedľa.
Zeleňou v interiéri rozhodne nešliapnete vedľa.

Nástenka vízií & nápadov

Je prospešné mať vo Vašej kancelárií miesto, kde sa zapisujú nápady. Môže sa zdať, že táto nástenka pôsobí rušivo a nehodí sa do celkového dizajnu, no opak je pravdou. Takýto rušivý element rozbije zaužívané stereotypné a sterilné prostredie. Umiestnite takúto nástenku na miesto, kde Vám padne zrak najčastejšie. Nezabudnite do blízkej vzdialenosti umiestniť aj fixku. Nikdy totižto neviete kedy Vám napadne myšlienka, ktorá môže byť prelomová vo Vašom biznise. A to kľudne zajtra alebo aj o pár rokov.

Zaujímavé a hlavne praktické ozvláštnenie kancelárskych priestorov.
Zaujímavé a hlavne praktické ozvláštnenie kancelárskych priestorov.

Miestnosť by mala byť čo najviac osvetlená

Prirodzené svetlo je samozrejme tou najlepšou voľbou. Čo však robiť keď Vaše priestory nedisponujú dostatočným prenikom prirodzeného svetla? Na trhu môžete nájsť nespočetné množstvo rôznych druhov osvetlení. Pozor však dajte na to aby výsledný efekt nepôsobil gýčovo- čo nie je cieľom.

Dostatok svetla je veľmi kľúčová ku koncentrácií Vašich zamestnancov.
Dostatok svetla je veľmi kľúčová ku koncentrácií Vašich zamestnancov.

Konferenčná miestnosť by rozhodne chýbať nemala

Úspech Vašej firmy tkvie na každej maličkosti. Miestnosť určená na konferenčné záležitosti je kľúčovým bodom k dobru. V takejto miestnosti zvykne byť umiestnený maximálne stôl so stoličkami. Vidíte to, ako sa navzájom všetky body prepájajú?

Takto štýlovo a nadčasovo môže vyzerať Vaša konferenčná miestnosť
Takto štýlovo a nadčasovo môže vyzerať Vaša konferenčná miestnosť