Kontaktujte nás info@hk-green.sk

TOP 5 nadčasových interiérov podniku s ktorými urobíte dobrý dojem na zákazníka

Dnes sa zameriame na interiérový dizajn a zariadenie reštaurácie či baru. Vkusné a nadčasové zariadenie je veľkým plusom a preto je prínosná každá nápomocná informácia.

Pri zariaďovaní podniku sa musí podnikateľ popasovať s viacerými faktormi, ktoré pre bežného zákazníka nie sú na prvý pohľad zrejmé. Zákazník nevidí do zákulisia príprav a častokrát, práve zariadenie podniku býva ťažkým orieškom. Ako iste vieme, prvý dojem je veľmi dôležitý. Práve tento dojem má na svedomí zariadenie podniku. Je nutné aby úspešný podnik ponúkal nielen kvalitné produkty a servírovanie, ale záleží aj na tom, kde sa servíruje.

Majiteľ sa často krát riadi svojim vkusom a svojimi pocitmi pri zariaďovaní. Samozrejme, vždy sa dá využiť pomoc profesionála, ktorý sa posnaží zhmotniť Vaše predstavy a podať pomocnú ruku pri zariaďovaní. My Vám v dnešnom článku ponúkame zopár inšpirácií, ktoré sú považované za trend roka 2020.

Ako iste vieme, škandinávsky štýl je celosvetovo veľmi obľúbený. Na prvý pohľad sa nám zdá, že tento štýl sa opiera o veľmi známu myšlienku: „V jednoduchosti je krása.“ To je síce pravda, no dokážeme sa vyhrať s detailmi a celý priestor dostane úplne inú dimenziu. Typické odtiene farieb sú elegantná biela, smotanová či dokonca nestarnúca sivá. Práve tieto farby sú znakom kvality, stability a kultivovanosti. Už od základov - od stien, bude na zákazníka pôsobiť Váš podnik elegantne a nadčasovo.

Ďalším znakom tohto štýlu je prepojenie na prírodu. Drevené stoly sú klasikou, ktorou nič nemôžete pokaziť. Keď sa spoja stoly z masívu s kvalitnými stoličkami tvoria dokonalý celok. Mnohí dizajnéri sa snažia o návrat kvetov do podnikov. V tomto prípade sa stretávame hlavne s väčšími rastlinami ako napríklad fikus, olivovník či dokonca dracena.

Čerešničku na torte tvorí osvetlenie, ktoré často krát utvorí iný pohľad na danú miestnosť. Stále horúcim trendom sú závesné svietidlá, ktoré sú na prvý pohľad jednoduché, no stále originálne a očarujúce. Spojenie pieskovaného skla s pozláteným kovovým uchytením bude voľba, ktorá sa Vám zaručene vyplatí.

Kombinácia dreva, svetlých tónov farieb na stenách, kvetov a jednoduchých svietidiel utvoria zaručene celok, ktorý vtiahne do Vášho podniku každého jedného potenciálneho zákazníka. Takto zariadený interiér urobí pre Vašich zákazníkov zaručene hygge atmosféru, vďaka ktorej sa s radosťou budú vracať do Vášho podniku.

Čistota, ktorou dýcha priestor si zamiluje každý jeden zákazník.
Čistota, ktorou dýcha priestor si zamiluje každý jeden zákazník.

Minimalistický štýl doplnený industriálnym umením

Na prvý pohľad sa Vám zdá, že minimalizmus kráča ruka v ruke so škandinávskym štýlom, no zdanie Vás naozaj neklame. Trendom však je, že minimalizmus je ozvláštený industriálnym umením, ktoré je v obľube po celom svete.

Výrazným prvkom v tomto štýle sú betónové stierky, ktoré upútajú nejedného zákazníka. Na prvý pohľad to vyzerá nedbalo, no viacerí sa zhodujú v názore, že práve trend týchto stierok im navracia vnútorný pokoj a rovnováhu.

Vhodnou voľbou budú taktiež pohodlné kovové stoličky, ktoré dodajú miestnosti efekt estetickosti a jednoduchosti. Kovové stoličky doplnené stolmi s nožičkami, ktorých náter je výlučne matne čierny je stále in a pravdepodobne z dizajnérskych trendov tak skoro ani nevypadne.

Tak ako sa hovorí, že menej je niekedy viac, nie je to výnimkou ani pre tento trend. Celosvetovým trendom je ako iste vieme, šetrenie našej planéty, ktorý sa ruka v ruke spája spolu s minimalizmom. Pýtate sa ako? Minimalizmus hlása preferovanie minima, čo priaznivo pôsobí aj na našu planétu.

Priaznivo na ľudský organizmus pôsobia aj kvety, ktoré si miesto nájdu aj v tomto štýle. Na rozdiel od škandinávskeho štýlu sa do Vášho podniku, ktorý je inšpirovaný minimalizmom so štipkou industriálneho umenia, budú hodiť menšie kvety v črepníkoch ako napríklad zamiokulkas, agáva americká, potosovec zlatý a iné zaujímavé kvety, ktoré pritiahnu pohľad nejedného milovníka kvetov. Rozhodne však nešliapnete vedľa ak sa rozhodnete pre bonsaje, ktoré sú stále populárne a obľúbené po celom svete. Svojou originalitou si získajú srdce nejedného Vášho zákazníka.

Jednoduchosť, ktorá je mimoriadne štýlová a vyhľadávaná.
Jednoduchosť, ktorá je mimoriadne štýlová a vyhľadávaná.

Útulnosť, ktorá neomrzí

Ďalším trendom v zariaďovaní interiéru je spojenie svetla, dreva a zelených stien vytvorených z kvetov. Ak sa rozhodnete inšpirovať týmto štýlom, rozhodne si našliapnete k plnému podniku. Všetci  Vaši zákazníci si zamilujú originálnosť a budú s radosťou tráviť svoj voľný čas práve u Vás.

Kombinácia svietidiel, ktoré nápadne pripomínajú obyčajné žiarovky urobia dobrý dojem na zákazníka. Dokonca môžeme povedať, že čím viac žiaroviek pokope, tým lepší . V tomto sa tento štýl dizajnu podniku líši od predchádzajúcich dvoch.

Stoličky pri bare sú samozrejmosťou, no pri výbere nešliapnete vedľa ak sa rozhodnete pre stoličky s kovovými nožičkami a s koženým sedadlom. Výber stoličiek pri stoloch je veľmi dôležitý. Môžete sa rozhodnúť pre klasické drevené, no šancu by ste mohli dať aj kovovým, ktoré sú ozvláštnené dreveným sedadlom.

Ak sa rozhodnete pre tmavú podlahu, dodá to podniku štýl. Tmavé podlahy sa dokonale hodia na vytvorenie kontrastu a dobre sa kombinujú so svetlými farbami na stenách. Čierna podlaha dodá luxusný vzhľad, hlavne s pútavými doplnkami, ktoré tvoria žiarovky. V tomto prípade tvoria žiarovky multifunkčnú úlohu.

Nesmieme však zabudnúť ani na oživenie interiéru. V tomto prípade vhodnou voľbou budú popínavé rastliny ako napríklad brečtan, potosovec, ale vhodnou voľbou bude aj columnea.

Kombinácia materiálov hrá dokonalú súhru.
Kombinácia materiálov hrá dokonalú súhru.

Hipster style alebo originalite sa medze nekladú

Pravdou je, že podnik, který je inspirován tímto stylem je považován za originální, autentický či dokonce svérázný a mimořádný. Podnikatelé se v oblibě opírají o tento styl, protože právě design jejich kaváren či restaurácí je vizitkou jejich osobnosti. 

Pri voľbe tohto štýlu sa môžete vyblázniť od podlahy až po strop. Nemusíte dbať na to, či sú stoličky v podniku identické, pretože práve tento znak dodá svojráznosť interiéru. Správnou voľbou budú jednoznačne taktiež kožené sedačky, ktoré pôsobia útulne.

Na stene sa zvyknú nachádzať nezvyčajné predmety. Miestami sa zdá, že tento štýl je zmesou všetkého možného, no práve preto je tento štýl mimoriadne obľúbený. Stena z tehál je niečo čo by vo Vašom podniku nemalo chýbať, tak ako aj tapeta so zaujímavým motívom.

Stopka kvetom sa nenachádza ani v tomto štýle. Na svoje si prídu aj milovníci kvetov. Stretávame sa tu s klasikami ako napríklad strelícia, azalka alebo calathea, ale taktiež aj croton alebo rôzne odrody fikusov či iných rastlín.

Jedinečnosť tohto štýlu pritiahne do Vášho podniku všetkých zvedavcov, ktorí si vychutnajú výborné špeciality v príjemnom prostredí.

Štýl, ktorý je vyhľadávaný najmä vďaka svojej originalite. 
Štýl, ktorý je vyhľadávaný najmä vďaka svojej originalite. 

Podlahy, ktoré hýria farbami

Tento štýl je mimoriadne obľúbený pre vyznávačov klasiky. Mramorové dosky na stoloch sú trendom už dlhšiu dobu a tento rok to nebude výnimkou. Znova sa tu stretávame s kombináciou matnej čiernej na nožičkách stolov. Nestarnúca klasika, ktorou rozhodne nič nepokazíte. Stoly doplnené pohodlnými stoličkami, ktoré sú zo zamatu vo farbe, ktorá je pre tento rok označovaná ako farba roka- kráľovská modrá.

Najvýraznejším akcentom v tomto štýle je podlaha. Trendom je kombinácia geometrických tvarov, rôznych farieb a veľkostí.

Jasnú zelenú tu majú aj kvety. Tentokrát prednosť dostávajú väčšie kvety, ktoré vyplnia a prevzdušnia priestor Vášho podniku. Bambus, monstera či dokonca philodendron je v obľube.

Príjemné prostredie, ktoré vytvoríte zariadením interiéru Vám zaručí plný podnik spokojných zákazníkov.

Spojenie farieb Vám zaručí jedinečnosť a obľúbenosť.
Spojenie farieb Vám zaručí jedinečnosť a obľúbenosť.