Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Renovácia a zariadenie kúpeľne podľa Vašich snov

Kúpeľňa je neodmysliteľnou súčasťou každého bytu či domu. Mnohí z nás túžia po rekonštrukcii kúpeľne, pretože neustále vylepšovanie priestorov v ktorých trávime maximum svojho času je nutné a priaznivé pre všetkých. V dnešnom článku Vám prinášame pár tipov a inšpirácií, ktoré môžete aplikovať práve pri zariaďovaní či renovácii Vašej kúpeľne.

Presklenie vane či sprchovacieho kútu ako štýlový a praktický prvok

Možno sa Vám to zdá ako maličkosť, no vhodný výber presklenia vie urobiť úplne iný pohľad na danú miestnosť. Svetoví dizajnéri s obľubou využívajú presklenie nakoľko samotné presklenie disponuje množstvom výhod. Hlavnou výhodou je najmä to, že nakoľko to bráni prechodu vody do priestorov kúpeľne, nemusíte sa obávať o Vašu kúpeľňu.  

Náš ekologický tip:  pri čistení a odstraňovaní kvapôčok na skle nemusíte nutne používať chemické prostriedky. V boji proti nepríjemným zaschnutým kvapkám Vám pomôže obyčajný ocot, ktorý rozhodne má miesto vo Vašej kuchyni. Po aplikovaní na takéto plochy v krátkom časovom rozmedzí bez prílišného drhnutia zatočí s kvapkami, ktoré kazia celkový dojem kúpeľne.

Presklenie dodá kúpeľni šmrnc a spĺňa aj praktické využitie.
Presklenie dodá kúpeľni šmrnc a spĺňa aj praktické využitie.

Výber obkladu nenechávajte na náhodu

Na rozdiel od dekorácií, tento závažný krok bude obťažnejšie po roku meniť keď Vás daný obklad omrzí. Nie je tajomstvom, že práve obklad upúta pozornosť a preto kúpu a následné aplikovanie si dobre premyslite. 

Náš tip: siahnite po klasických farbách ako sú biela či čierna. Už niekoľko rokov je taktiež hitom mramor, ktorý je nadčasový a pôsobí mimoriadne štýlovo. Neodporúčame siahať po výrazných farbách pri výbere obkladu, keďže práve tie Vás po krátkej dobe môžu omrzieť. S farbami sa môžete vyblázniť pri doplnkoch, ktoré narozdiel od obkladov, je jednoduchšie meniť.

Mramorový obklad je nadčasový a mimoriadne obľúbený mnohými.
Mramorový obklad je nadčasový a mimoriadne obľúbený mnohými.
Nestarnúca biela klasika je estetickým skvostom už niekoľko desaťročí.
Nestarnúca biela klasika je estetickým skvostom už niekoľko desaťročí.
Elegantná čierna pôsobí honosne a štýlovo.
Elegantná čierna pôsobí honosne a štýlovo.

Vaňa či sprchovací kút?

Ak sa rozhodnete, ktoré bude pre Vás to pravé orechové myslite na budúcnosť. Mnohí preferujú sprchovacie kúty z hľadiska údržby, no nájdu sa aj takí, ktorí sú presvedčení o samých výhodách vaniach. Samostatne stojace vane sú čoraz viac obľúbené oproti klasickým vaniam. Hlavnými dôvodmi prečo sú v mimoriadnej obľube sú najmä to, že disponujú flexibilite a sú štýlové. Ak sa rozhodnete pre tento dominantný prvok nezabúdajte na to, že tento typ váň potrebuje kvalitnú pevnú podlahu, ktorá tento typ dokáže uniesť. 

Môže sa Vám zdať, že praktickejšie bude predsa len sa rozhodnúť pre sprchovací kút. Mnohé sprchovacie kúty sú bezbariérové, čo ocení nielen staršia generácia, ale aj mladšie ročníky. Ak sa rozhodnete pre sprchovací kút bez vaničky, rozhodne nezabudnite na protišmykovú dlažbu. 

Rozhodujúce slovo budete mať každopádne Vy, no myslite aj pri tomto kroku na budúcnosť. 

Voľne stojaca vaňa sa pýši čoraz väčšej obľube.
Voľne stojaca vaňa sa pýši čoraz väčšej obľube.
Sprchovací kút môže vyzerať aj takto štýlovo.
Sprchovací kút môže vyzerať aj takto štýlovo.

Nezabúdajte na zeleň

Rovnako ako v iných miestnostiach, ani v kúpeľni sa to nezaobíde bez kvetov. Milovníci kvetov si v kúpeľni prídu na svoje. Mimoriadne priaznivé účinky má prirodzená vlhkosť v kúpeľni napríklad na papraď, ktorá je mimoriadne obľúbená mnohými už niekoľko rokov.

Práve kvety dokážu osviežiť miestnosť a dodať jej tú správnu atmosféru. Na trhu je množstvo druhov kvetov, ktoré sú vhodné najmä do kúpeľní. Práve kvety dokážu povzniesť miestnosť do úplne iného levelu. Vďaka ním sa môžete pýšiť kúpeľňou, ktorá je štýlová a jedinečná. 

Osvieženie a dodanie šmrncu v podobe kvetov.
Osvieženie a dodanie šmrncu v podobe kvetov.

Doplnky ako úspešná bodka na záver

Tak ako sa hovorí, že menej je niekedy viac, tak to platí aj pri dokončovaní zariadenia kúpeľne. Častokrát disponujeme s malým priestorom a preto dbajme na to, že minimum doplnkov urobí oveľa väčšiu službu ako keby sme sa snažili natlačiť množstvo vkusných doplnkov do kúpeľne. V konečnom výsledku by to s veľkou pravdepodobnosťou pôsobilo nevkusne a neorganizovane. 

Rozhodne sa uberiete správnym smerom k ucelenému výsledku ak sa rozhodnete aplikovať doplnky v jednom farebnom tóne. Pri výbere doplnkov môžete kľudne siahnuť aj po žiarivých farbách ako napríklad limetková zelená, citrónová žltá či krvavo červená. Veľkým hitom je taktiež kráľovská modrá, ktorá v kombinácií s mramorom alebo čiernou pôsobí luxusne a štýlovo. Niekedy postačí aj úplná maličkosť, ktorá Vašu zrenovovanú kúpeľňu ponesie do úplne iného, vyššieho levelu.

Doplnky žltej farby oživia kúpeľňu a dodajú jej šmrnc.
Doplnky žltej farby oživia kúpeľňu a dodajú jej šmrnc.
Kráľovská modrá ako hit roka 2020 v minimalistickom prevedení.
Kráľovská modrá ako hit roka 2020 v minimalistickom prevedení.