Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Farebné trendy v interiéri na rok 2020

V dnešnom článku Vám predstavíme trendy, ktoré rozhodne nesmú chýbať ani vo Vašom interiéri. Ako už býva zvykom, svetoví dizajnéri a to nie len vo fashion odvetví, ale taktiež v dizajnérskom fachu určí začiatkom roka pár zaujímavých farieb, ktoré sú hitom daného roku. Musíme uznať, že tie, ktoré boli určené pre rok 2020 sú unikátne a nezameniteľné.

Námornícka modrá ako prvok, ktorý nesmie chýbať u Vás doma

Tato nezameniteľná farba v interiéri dokáže zázraky. Pôsobí luxusne, nadčasovo a práve preto sa nemôžeme diviť, že je označovaná za jednu z farieb roka 2020. Aby však Váš interiér nepôsobil tmavo, kombinujte ju s klasickou bielou farbou. Táto kombinácia farieb Vám zaručí istotu, ktorá Vás neomrzí a stále Vás bude baviť. Experimentovať môžete aj kúpou tapety so zaujímavým vzorom v námorníckej modrej farbe. Rozhodne to bude prvok, ktorý upúta a neomrzí.

Pri voľbe doplnkov odporúčame siahať po klasických pozlátených, ktoré sú trendom už niekoľko rokov a naozaj sa tomu nemôžeme diviť. Ak sa rozhodnete prevzdušniť interiér kvetinami, rozhodne neurobíte krok vedľa. Ak disponujete veľkou miestnosťou investujte do kúpy kvetu väčšieho vzrastu ako napríklad monstera, ktorá je nezameniteľne krásna a originálna. Stromovitá papraď sa taktiež pýši svojou obľubou vďaka svoje jedinečnosti. Ak však disponujete menším priestorom, neznamená to, že Váš priestor má zostať bez kvetov. Ba naopak. Kvety dokážu zázraky. V tomto prípade však siahnite po kvetoch menšieho vzrastu ako napríklad zamiokulkas, ktorý je priamo ideálny do menších priestorov. Ak však túžite po kvitnúcich kvetoch, skvelou voľbou bude kúpa orchidei či medinilla, ktorá svojou jedinečnosťou pôsobí luxusne a exkluzívne.

Olivová, ktorá dokáže zázraky

Tento zaujímavý odtieň farby sa pýši stále väčšej obľube a svojou originalitou si získava srdce nejedného milovníka interiérového dizajnu. Práve táto zaujímavá farba sa veľmi hodí ku klasickému drevu, ale taktiež k nadčasovému nábytku s pozlátenými nožičkami alebo už klasicky s čiernym matným náterom. Túto farbu by sme však odporúčali aplikovať na doplnky, nie na steny. Ak sa však rozhodnete aplikovať olivovú aj na steny, poraďte sa pri nákupe farby s odborníkmi, ktorí Vám dokážu namiešať ideálny odtieň- v tomto prípade o kvapku svetlejší. Taktiež sa môžete rozhodnúť pre sedačku, ktorej poťah bude v olivovej farbe a práve na tento kúsok sa upriami všetka pozornosť.

Kvety by rozhodne nemali chýbať ani v miestnosti kde je dominantní prvok práve v olivové farbe. Súlad vytvoríte ak do miestnosti aplikujete kaktusy, ktoré sú jedinečné. Mimoriadne vhodnou voľbou budú také umelé palmy, ktoré sú tou správnou čerešničkou na torte.

Jemná ružová v spojení so sivou ako dokonalé kombo

Ak už sa chystáte prerábať izbu svojich detí, alebo len tužíte po malej zmene, vhodnou voľbou budú taktiež jemná ružová, ktorá je už niekoľko sezón obľúbená. Pozor však dávajte aby sa celková miestnosť nepremenila na ružové kráľovstvo- pôsobilo by to lacne a gýčovo. Ak sa však budete držať pevne pri zemi, výsledok bude dokonalý a vkusný.

Práve k tejto farbe sa hodí opät nestarnúca klasika v podobe pozlátených doplnkov. Dokonalý farebný kontrast docielite pridaním kvetov, ktoré dokážu zázraky. Práve k tejto farebnej kombinácií sa hodí afelandra, peperonia, či dokonca jedinečné aloe vera.

Pre aké kvety sa rozhodnúť?

Výber kvetov je mimoriadne dôležitý bez ohľadu na to akou farbou roka 2020 sa rozhodnete inšpirovať. Ne každému však krásna živá zeleň vydrží niekoľko rokov. Mnohým rastlinám nevyhovujú tmavé kúty do ktorých sa dokonale hodia kvety na rozjasnenie objektu. Alergici taktiež túžia po tom aby sa v ich dome, či byte nachádzali kvety, ale zo zdravotného hľadiska si toto potešenie musia odoprieť.

Máme pre Vás riešenie. Profesionálne imitácie rastlín v špičkovej kvalite sú na nerozoznanie od klasických rastlín. Kmene rastlín sú vyrobené z prírodných materiálov a preto sa nemusíte obávať toho, že by rastliny vyzerali ako obyčajný nevzhľadný kus plastu.