Kontaktujte nás info@hk-green.sk

Farby roka 2021 v interiéri

Mnohí z nás sa riadia trendmi, ktoré sú udané. Či už ide o fashion odvetvie alebo aj odvetvie, ktoré sa zaoberá dizajnom. Svetoví dizajnéri ako už býva zvykom priniesli pre aktuálny rok farby, ktoré sú udané ako hit roka. V dnešnom článku Vám teda predstavíme trendy farby, ktoré môžete aplikovať aj u Vás doma.

Sivá v kombinácii so žiarivo žltou

Dve farby, ktoré na prvý pohľad nejdú k sebe. Avšak, ak tieto dve farby aplikujete do interiéru zistíte, že je to v realite úplne inak. Tieto dve odtiene farieb v harmónii utvoria dokonalý celok. Žiarivo žltá farba je považovaná za mimoriadne pozitívnu a optimistickú farbu. Dokonca maličkosť v podobe detailu v dekorácii dokáže utvoriť zázraky a strhnúť na seba pozornosť. Naopak, sivá farba je požadovaná za decentnú a esteticky zaujímavú farbu, ktorá nesmie chýbať v žiadnom interiéri.

Ak sa pýtate aké dekorácie máte do takejto farebnej štruktúry zvoliť, odpoveď je jednoduchá. Stavte na klasiku. Kvety bývajú tou najlepšou dekoráciou, ktorá dotvorí dizajn a zaručene bude miestnosť vyzerať ako z katalógu. A pre aké kvety sa máte rozhodnúť? Voľba je na Vás. Odporúčame však siahnuť po kvetoch, ktoré sú väčšieho vzrastu

Elegantná obývacia izba.
Elegantná obývacia izba.

Hnedosivé odtiene ako pravý pocit pohodlia a tepla

To, že sa Vám tieto odtiene spájajú s prírodou nie je omyl. Dizajnéri pri výbere týchto odtieňov stavili na to, čo má množstvo ľudí v obľube- prírodu. Odtiene majú cieľ vytvoriť pocit bezpečia, pomôcť pri uvoľnení sa. Mnohí sú z momentálnej situácie, ktorá panuje v neustálom strese. Preto by ste mali staviť práve na tieto odtiene farieb. Verte nám, sila vo farbách je značná a niekedy stačí tak málo k tomu, aby ste vo svojom dome boli spokojní a šťastní. 

Ak si netrúfate na tak veľké kroky ako aplikácia farieb na steny, siahnite po doplnkoch v týchto odtieňoch. Je Vaša sedačka v zlom stave a uvažujete o kúpe novej? Hnedosivé odtiene na poťahoch sedačky sú prvkom, ktorý upúta a je zároveň nadčasový. 

Čo nesmie chýbať v obývacej izbe, ktorá má prírodné odtiene? Kvety! Hnedá či sivá bez krásnej zelenej v podobe kvetov je ako hrnček kávy bez uška! Preto nezabúdajte ani na kvety. Nielen že sú krásne na pohľad, ale taktiež majú aj blahodárny účinok na ľudský organizmus. 

Útulná obývacia izba.
Útulná obývacia izba.

Zeleno modrá s chladným podtónom

Elegancia a luxus. Presne tieto slová vystihujú tento odtieň farby, ktorý je taktiež určený ako farba roka 2021. Vývažený a pokojný odtieň, ktorý dokonale nabáda k upokojeniu mysle. Tento odtieň Vám zaručene navodí tú správnu atmosféru, ktorá je žiadaná v každom domove. 

Ak sa pýtate, čo máte zvoliť k takejto farbe, na odpoveď nemusíte dlho čakať. K tomuto odtieňu sa mimoriadne hodia prírodné materiály ako je drevo. Stavte na klasiku a neaplikujte do interiéru biele skrinky, ale práve naopak- obyčajné drevo, ktoré je dokonalé samo o sebe. Ďalším prvkom, ktorý nesmie chýbať v interiéri s touto dominantnou farbou sú zlaté akcenty v podobe lampy alebo nožičiek na kreslách alebo konferenčnom stole. Keďže zvolená farba má chladný podtón, rozhodne nesiahajte po strieborných akcentoch. Ak by ste urobili tento krok, mohla by miestnosť v konečnom dôsledku pôsobiť sterilne a bez duše- čo samozrejme nechceme. Zlatá farba má teplý podtón a preto sa hodí k zvolenému odtieňu.

Luxusná obývacia izba.
Luxusná obývacia izba.

Béžový odtieň s ružovými podtónmi ako znak luxusu

Premýšľate o tom ako Vašu obývaciu izbu premeniť na luxusnú miestnosť a neminúť pri tom celý majetok? Máme pre Vás riešenie. Tento odtieň farby je považovaný za nadčasový a luxusný. Ak sa rozhodnete túto farbu aplikovať na steny, neurobíte chybu. Nakoľko je táto farba považovaná za nadčasovú a vkusnú, určite Vás v krátkej dobe neomrzí. Ďalšou výhodou tejto farby je to, že je veľmi jemná a nevieravá. Vďaka týmto vlastnostiam nebudete túžiť po zmene po mesiaci. 

Doplnky k tejto farbe však odporúčame ladiť opäť do teplých tónov. Zlaté akcenty môžete vyvážiť s čiernymi dvierkami na skrinkách a zaručene ohromíte nejedného naštevníka Vášho domu. Môžete siahnuť aj po tapete, ktorá by obsahovala prírodné motívy ako sú kvety, či listy. Okrem tapety nezabúdajte ani na klasické črepníkové kvety. Rastliny, ako iste viete, sú must-have prvok v akomkoľvek interiéri.

Minimalistická obývacia izba.
Minimalistická obývacia izba.

Akvarelová modrá 

Jemná, tlmená či tropická. Toto všetko obsahuje farba, ktorá je taktiež zvolená za farbu roka 2021. Dokonalá nie len do obývacej izby, ale tiež sa hodí aj do spálne alebo aj do kúpeľne. S teplými či zemitými podtónmi dokáže vytvoriť nevídanú súhru. Ak sa rozhodnete túro farbu aplikovať na steny, určite sa bude miestnosť vyznačovať sviežosťou a exotickosťou. 

Doplnky či nábytok pri tomto odtieni odporúčame ladiť do už spomínaných zemitých a teplých tónov. Samozrejme ani na kvety nesmieme zabudnúť. Ak disponujete väčším priestorom, rozhodne siahnite po kvetoch, ktoré sú väčšieho vzrastu. Ak Vaša miestnosť je skôr menšia, siahnite po kvetoch, ktoré sú menšieho vzrastu. Rozhodne však na kvety nezabúdajte. Vďaka kvetom Vaša miestnosť bude vyzerať celistvo a zariadene ako od prvotriedneho dizajnéra.

Moderná obývacia izba.
Moderná obývacia izba.

Hrdzavá ako čerešnička na torte

Hrdzavá farba je charakteristická tým, že posôbi upokojujúco. Je dokonalá pre izbu, kde požadujete do značnej miery teplo a pokoj. Vďaka tomu sa nesmierne hodí práve do obývacej izby. Kombinujte ju s mahagónovým alebo čerešňovým drevom a rozhodne sa budete môcť pýšiť dokonalou obývacou izbou, ktorá bude hitom nie len v aktuálnom roku, ale aj niekoľko rokov neskôr. 

Ak sa rozhodnete pre túto unikátnu farbu, nemusíte ju nutne aplikovať len na steny. Môžete sa rozhodnúť pre variantu v podobe aplikácie do nábytku. Sedačka dokáže na seba často upútať pozornosť a preto je vhodné a zaujímavé ak práve siahnete po hrdzavom odtieni poťahu na sedačke. 

Originálna obývacia izba.
Originálna obývacia izba.

Zaujíma Vás aké farby boli označované za farby roka 2020? Môžete si prečítať náš článok kde sme predstavili práve farby predošlého roka.