Kontaktujte nás info@hk-green.sk

5 dôvodov prečo sú umelé kvety skvelým doplnkom

V dnešnom článku Vám prinášame 5 dôvodov prečo sú umelé kvety tou správnou voľbou na ceste za harmonickým dizajnom interiéru.

Mnohí ľudia stále preferujú výber živého kvetu pred umelým. Obávajú sa toho, že ich vysnívaný kúsok bude vyzerať ako nepodarený kus plastu, ktorý navyše bude gýčový a nevkusný. Ako sa technológie posúvajú rapídnym tempom vpred, výnimkou nie je ani výroba umelých stromov, kvetov, či mimoriadne obľúbených paliem.  Nevkusné plasty nahrádzajú originálne kúsky, ktoré sú na nerozoznanie od živých kvetov. Kmene sú vyrábané z prírodných materiálov a výsledný produkt je často krát osadený do kvalitného kvetináča. 

1. Nenáročné na údržbu

Živé rastliny si vyžadujú množstvo času s polievaním, hnojením či presádzaním. Nie každý sa však dokáže starať o kvety dostatočne a výsledkom sú zvädnuté kvety, ktoré nemajú dlhú životnosť. Zvládnutie svetelných podmienok býva taktiež ťažkým orieškom.

Umelé kvety sú vhodnou alternatívou. Pohľad na vždy zelené kvety je dôvod prečo by ste sa mali vybrať práve touto cestou. Narozdiel od živých kvetov, umelé kvety nevyžadujú neustále polievanie, hnojenie či presádzanie. Ušetríte si svoj drahocenný čas, ktorý môžete tráviť efektívnejšie. Jediné čo je nutné vykonať pri starostlivosti o umelé kvety je, raz za čas oprášiť listy od prachu. Tento krok však nevynechávate ani pri starostlivosti o živé kvety, takže v konečnom dôsledku, si ušetríte kvantum času, ktorý je mimoriadne vzácny.

2. Sú odolné

Ako iste vieme, živé kvety sú nesmierne krehké a vyžadujú si špeciálne svetelné podmienky. Umelé kvety sú vyrobené z odolných materiálov a nemôže sa stať to, že sa Vám rastlina zlomí. Dôležitým benefitom, ktorý nesmieme zabudnúť spomenúť je to, že sa nemusíte spoliehať na to, aké svetelné podmienky má Vaša rastlina. Umelé kvety rozžiaria každý temný kút Vášho domu, ale taktiež aj kancelárie či reštaurácie. Môžete ich aplikovať kdekoľvek, stále budú žiariť svojou originálnou krásou a to množstvo rokov.

3. Sú nákladovo efektívnou alternatívou

Kúpou živej rastliny sa pohyb na Vašej kreditnej karte rozhodne nezastaví. Množstvo špeciálnych prípravkov či hnojív stojí nemalé peniaze a stále je tam riziko, že jedného dňa o milovaný kvet prídete nesprávnou starostlivosťou. 

Vhodnou voľbou je investovanie do profesionálnych imitácií rastlín, ktoré získate jednoduchou kúpou. Nemusíte míňať peniaze na prípravky, keďže umelé kvety nepotrebujú špeciálnu starostlivosť narozdiel od živých kvetov.

4. Vyzerajú fantasticky

Vzhľad umelých kvetov je už na nerozoznanie od živých kvetov. Pri výrobe sú použité len kvalitné materiály, vďaka čomu kvet vyzerá ako od skúseného záhradníka či vášnivého pestovateľa kvetov.

V spoločnosti HK Green sme sa spojili s poprednými výrobcami umelých rastlín ako napríklad Eurogreens, Maxifluer či Plastip s cieľom pridať do nášho katalógu niektoré z najobľúbenejších rastlín, ktoré sú v špičkovej kvalite. Kúpou umelých rastlín z nášho eshopu rozhodne nešliapnete vedľa. Prvotriedna kvalita je zárukou úspechu. Dôležité pre nás je to, aby náš zákazník bol s tovarom nadmieru spokojný a pýšil sa svojou rastlinou, ktorá mu bude prinášať radosť aj o niekoľko rokov neskôr.

5. Sú univerzálnym doplnkom

Doplnok, ktorým rozhodne nič nepokazíte. Kvety sú zárukou spokojnosti vo Vami obývanom priestore, ale taktiež aj Vaši priatelia sa budú cítiť omnoho lepšie v dokonale zladenom interiéri. Zelená farba má priaznivé účinky na ľudský organizmus. Práve táto farba má regeneračné účinky, napomáha k upokojeniu mysle a blahodárne pôsobí na nervový systém. 

Nie len z estetického, ale taktiež zo zdravotného hľadiska je kúpa umelých rastlín tou najlepšou voľbou akú si môžete vybrať. Naše umelé kvety sú zdravotne nezávadné a preto sú vhodné aj do priestorov kde sa zdržujú alergici.